REKLAMA

Potrącenie w Rzeszowie. 12-latkowi pomogła policjantka będąca przed służbą

RZESZÓW / PODKARPACIE. W czwartek rano na ulicy Plenerowej został potrącony 12-letni chłopiec. Kierujący citroenem potrącił nastolatka na oznakowanym przejściu dla pieszych. Jedną z pierwszych osób na miejscu zdarzenia była będąca przed służbą policjantka z rzeszowskiej komendy. Udzieliła chłopcu pomocy, wezwała służby i zawiadomiła opiekunów poszkodowanego.

303-201946

Foto: Podkarpacka Policja

Do wypadku doszło w czwartek około godziny 7:00 na ulicy Plenerowej w Rzeszowie. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący citroenem 25-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 12-latka. Chłopiec przechodził przez jezdnię z prawej strony na lewą.

Jako jedna z pierwszych na miejscu zdarzenia była będąca poza służbą policjantka z rzeszowskiej komendy, z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Funkcjonariuszka poleciła wezwać służby. Sama skontaktowała się z dyżurnym komendy. Zajęła się również będącym w szoku chłopcem. Sprawdziła obrażenia, a przede wszystkim starała się uspokoić chłopca, który chciał odejść z miejsca zdarzenia. Ułożyła go na kocu i okryła kurtką jednej z osób obecnych na miejscu.

Gdy 12-latek nieco się uspokoił i podał numer telefonu do rodziców, skontaktowała się z nimi i zawiadomiła o zdarzeniu. Do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego, czuwała nad małoletnim. Po przyjeździe pogotowie przewiozło rannego chłopca do szpitala.

Okoliczności wypadku wyjaśniają teraz policjanci z referatu ds. wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym.

Źródło: Podkarpacka Policja

07-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

potracenie-w-rzeszowie-12-latkowi-pomogla-policjantka-bedaca-przed-sluzba-5537-00r2kc