REKLAMA

Potrącenie 54-letniej pieszej w centrum Rzeszowa!

RZESZÓW / PODKARPACIE. W czwartek (23 stycznia br.) rano policjanci interweniowali na ulicy Cieplińskiego, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący nissanem, jadąc w kierunku ulicy Lisa-Kuli, potrącił przechodzącą przez przejście. Ranna piesza została przewieziona do szpitala.

303-195462_1

Foto: Podkarpacka Policja

Do wypadku doszło po godzinie 6:00 na ulicy Cieplińskiego w rejonie skrzyżowania z ulicą Księdza Jałowego. Jak wstępnie ustalili policjanci, 56-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego, który kierował nissanem qashqai,  jadąc w kierunku ul. Lisa-Kuli, potrącił pieszą.

Kobieta przechodziła przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych. W wyniku zdarzenia 54-letnia mieszkanka Rzeszowa została ranna i przewieziona do szpitala. Kierujący w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Policjanci apelują do kierujących o dostosowanie prędkości do panujących na drogach warunków, a do pozostałych uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności.

Niska temperatura, szczególnie rano i wieczorem powoduje, że drogi mogą być śliskie co wydłuża drogę hamowania. Padający śnieg lub deszcz, szybciej zapadający zmierzch i poranne szarówki powodują, że piesi są gorzej widoczni. Pamiętajmy o tym poruszając się po drogach i stosujmy zasadę ograniczonego zaufania.

Źródło:  KMP Rzeszów

23-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

potracenie-54-letniej-pieszej-w-centrum-rzeszowa-6523-00r2kc