REKLAMA

Potrącenia w Rzeszowie! Troje młodych pieszych zostało rannych!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności trzech wypadków z udziałem pieszych, do których doszło w czwartek w Rzeszowie. W wypadkach rannych zostało troje młodych pieszych, najmłodszy miał 11 lat.

DyZGtxQXQAAAqN8_1

Foto: Podkarpacka Policja

Trzy niebezpeczne wypadki z udziałem nastoletnich pieszych miały miejsce w czwartek w Rzeszowie.

Po godzinie 8:00 na ulicy Warszawskiej kierująca audi, 21-letnia mieszkanka powiatu kolbuszowskiego, jadąc lewym pasem ruchu w kierunku centrum, potrąciła na oznakowanym przejściu dla pieszych 11-letniego mieszkańca Rzeszowa. Jak ustalono, kierująca omijała samochody, które zatrzymały się na prawym pasie ruchu, aby udzielić pierszeństwa pieszym. W wyniku zdarzenia chłopiec odniósł obrażenia i został zabrany do szpitala. Za rażące naruszenie przepisów drogowych policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.

Do drugiego wypadku z udziałem pieszego doszło około godziny 15:00 na ulicy Leszka Czarnego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący fordem, 26-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego, potrącił na przejściu dla pieszych 18-letnią mieszkankę Rzeszowa. Kobieta trafiła do szpitala

Do podobnego zdarzenia doszło wieczorem, około godziny 19:00 na ulicy Lwowskiej. Tam kierujący nissanem, 43-letni mieszkaniec Rzeszowa, zjeżdżając z ronda Pobitno w kierunku Łańcuta, potrącił na przejściu dla pieszych 19-letniego mężczyznę. Mieszkaniec Rzeszowa z obrażeniami, karetką pogotowia został przewieziony do szpitala.

Wszyscy uczestnicy zdarzeń byli trzeźwi. Szczegółowe okoliczności potrąceń wyjaśnią policjanci z referatu do spraw wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowy. Policjanci ruchu drogowego ponownie apelują do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych.

Źródło: KMP Rzeszów

31-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

potracenia-w-rzeszowie-troje-mlodych-pieszych-zostalo-rannych-2127-00r2kc