REKLAMA

Potężna kula przy hali Podpromie. Co to?

RZESZÓW. Wielka biała konstrukcja, która wyrosła przy hali Podpromie już przykuwa uwagę rzeszowian. Czym jest? To pneumatyczne zadaszenie skateparku. Dzięki niemu, mimo sporadycznego, ale jednak pojawiającego się śniegu, wewnątrz obiektu będzie ciepło.

zadaszenie_skatepark_###

O zadaszenie skateparku, czyli toru do ekstremalnej jazdy na rowerze czy rolkach, walczyli młodzi mieszkańcy Rzeszowa. Pieniądze udało się zdobyć w ramach pierwszej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Całe zadanie zostało podzielone na dwa etapy. Pierwszy, to napompowanie dachu w formie ogromnego balonu, co odbyło się w niedziele. Pozostał drugi, związany jest z ogrzewaniem, ponieważ wewnątrz obiektu musi być określona temperatura, ale jest on bardziej skomplikowany – wyjaśnia Marcin Deręgowski, radny PO, prywatnie pasjonat sportów ekstremalnych. – Teraz będą trwały prace przy montażu oświetlenia. Zostanie też uporządkowanie terenu.

Obiekt miał być zadaszony w grudniu, później termin przesunięto i obiecywano, że będzie gotowy na zimowe ferie, które właśnie rozpoczęły się na Podkarpaciu. W dalszym ciągu prac zostało sporo, więc trudno określić, kiedy drzwi “kuli” zostaną otwarte.

Pieczę nad zadaszonym skateparkiem mają trzymać pracownicy hali widowiskowo-sportowej Podpromie. Obiekt będzie darmowy i otwarty, ale nie zostanie pozostawiony “sam sobie”, aby nie przerodził się w miejsce libacji alkoholowych.

Wielkość obiektu robi wrażenie i nie da się ukryć, że zajmuje sporą powierzchnię. – W okresie wiosenno-letnim zadaszenie będzie zdejmowane – uspokaja Marcin Deręgowski.

 

 

02-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

potezna-kula-przy-hali-podpromie-co-to