REKLAMA

Poszukiwany, poszukiwana

PODKARPACIE. W ciągu ostatnich trzech dni funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali pięć osób poszukiwanych listami gończymi.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rzeszowie – Jasionce, w piątek 4 września, podczas kontroli drogowej prowadzonej w miejscowości Krasne zatrzymali 35 – letniego Ukraińca. Mężczyzna od ponad roku był poszukiwany w związku z popełnionymi wykroczeniami akcyzowymi. Strażnicy graniczni zatrzymali go w drodze na zakupy do Rzeszowa. Mężczyzna uiścił ciążącą na nim kilkutysięczną karę grzywny, w przeciwnym przypadku miał zostać doprowadzony do najbliższego Zakładu Karnego.

Również za wykroczenia karne skarbowe, poszukiwany był 24 – letni Ukrainiec zatrzymamy w piątek przez funkcjonariuszy SG z przejścia granicznego w Budomierzu. Sąd Rejonowy w Tomaszowie Lubelskim orzekł wobec Ukraińca karę grzywny. Mężczyzna jej nie zapłacił i dlatego groziła mu kara pozbawienia wolności. Po zatrzymaniu przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, jeszcze w piątek uregulował swoje zobowiązania finansowe.

Natomiast funkcjonariusze SG z Medyki zatrzymali w sobotę 5 września, 36 – letnia Ukrainkę. Kobieta była poszukiwana od trzech dni w związku z popełnionym przestępstwami karno skarbowymi. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Medyce.

Dwie osoby poszukiwane listami gończymi, podczas minionego weekendu zatrzymali strażnicy graniczni z Placówki SG w Korczowej. Jeden z zatrzymanych to 34 – letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna został skazany przez polski wymiar sprawiedliwości na karę grzywny za popełnione przestępstwa karne skarbowe. Ukrainiec po zatrzymaniu uiścił kare grzywny więc zezwolono mu na kontynuowanie podróży.

Wczoraj w niedzielę 6 września, funkcjonariusze SG z Korczowej zatrzymali 30 – letniego obywatela Niemiec urodzonego w Kazachstanie. Mężczyzna poszukiwany jest Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez Niemcy. Strażnicy graniczni zatrzymali go gdy próbował wyjechać z terenu Unii Europejskiej na Ukrainę. Czeka go teraz prawdopodobnie ekstradycja, mężczyzna jest podejrzany o handel narkotykami. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Przemyślu.

main_eb7acd69f9ccb593689c7b5392e4d45e

BOSG

09-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

poszukiwany-poszukiwana