REKLAMA

Poszukiwany listem gończym wpadł podczas kontroli drogowej

RZESZÓW. W związku z sygnałem o możliwości prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu, policjanci skontrolowali mężczyznę kierującego jeepem. Badanie wykazało, że 40-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że był poszukiwany. Mężczyzna została zatrzymany. Po wytrzeźwieniu funkcjonariusze przedstawili mu zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, a następnie przewieźli do zakładu karnego.

303-233637

W poniedziałek przed godz. 1 w nocy, dyżurny komendy otrzymał informację, że ze stacji paliw przy ul. Batalionów Chłopskich, wyjechał kierujący jeepem, który może być pod wpływem alkoholu. Policjanci drogówki zlokalizowali jego jeepa na ul. Wincentego Pola i tam zatrzymali do kontroli. Okazało się, że 40-letni mieszkaniec Rzeszowa jest pijany. Badanie wykazało u niego ponad 3 promile alkoholu.

Ponadto, po sprawdzeniu w bazach danych, policjanci ustalili, że mężczyzna był poszukiwany. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego poszukiwali go na podstawie postanowienia Prokuratury Rejonowej oraz nakazu Sądu Rejonowego w Biłgoraju.

Mężczyzna był już w innej sprawie podejrzany o kierowanie pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości i był poszukiwany również do ustalenia miejsca pobytu i odbycia kary. W związku z tym oraz orzeczonym aresztem tymczasowym, Sąd Rejonowy w Rzeszowie wydał za nim list gończy.

Funkcjonariusze zatrzymali 40-latka w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu, mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Po wykonaniu czynności, 40-latek został przewieziony do Zakładu Karnego w Rzeszowie.

KMP Rzeszów


ZOBACZ RÓWNIEŻ:  Prof. dr hab. Paweł Soroka odpowiada na pytanie Mirandy Piłaszewicz: Czy moje pokolenie spędzi życie w zimnie, ciemnościach i bez dostępu do internetu?

tvPolska

22-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

poszukiwany-listem-gonczym-wpadl-podczas-kontroli-drogowej-6306