REKLAMA

Poszukiwany czerwoną notą Interpolu zatrzymany na polsko-ukraińskim przejściu granicznym

BUDOMIERZ / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 28-letniego obywatela Federacji Rosyjskiej. Rosjanin był poszukiwany na podstawie czerwonej noty Interpolu.

14-139155

Foto: bieszczadzki.strazgraniczna.pl

23 grudnia, w trakcie odprawy granicznej na wyjazd z Polski, Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej zatrzymał 28-letniego Rosjanina.

Mężczyzna od roku był poszukiwany przez rosyjski wymiar sprawiedliwości za przestępstwa narkotykowe – informuje rzecznik prasowy BiOSG Elżbieta Pikor. Czerwona nota oznacza najwyższy stopień międzynarodowych poszukiwań i jest informacją dla służb wszystkich krajów, że poszukiwany jest niebezpiecznym przestępcą.

Zgodnie z obowiązującą procedurą, Rosjanin został przekazany Prokuraturze Okręgowej w Przemyślu, a do momentu wszczęcia procedury ekstradycyjnej, będzie przebywał w areszcie. – dodaje Pikor

Od początku 2018 roku, na granicy polsko-ukraińskiej, funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zrealizowali ponad 2 tysiące zleceń dotyczących zatrzymania osób figurujących w bazach danych SIS. Zatrzymano także ponad 120 osób poszukiwanych przez Interpol, w tym siedmiu poszukiwanych na podstawie czerwonej noty Interpolu.

Źródło: bieszczadzki.strazgraniczna.pl

28-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.