REKLAMA

PODLASIE. Pościg na granicy! Przemytnik ludzi schwytany przez służby

PODLASIE. Policja schwytała przemytnika nielegalnych imigrantów w okolicy granicy polsko-białoruskiej. Mężczyzna został ujęty po długim pościgu.

W Siemiatyczach na Podlasiu doszło do zatrzymania mężczyzny wiozącego w swoim samochodzie nielegalnych imigrantów. Kierowca nie zatrzymał się wcześniej na żądanie Straży Granicznej, ani do policyjnej kontroli. Czując, że jest ścigany, przemytnik usiłował uciec. Aktualnie trwają czynności z jego udziałem.

Według RMF FM, kierowca jest Albańczykiem. W swoim samochodzie transportował aż siedmiu nielegalnych imigrantów. Z kolei podczas próby ucieczki doprowadził do zderzenia z nieoznakowanym radiowozem. Próbował również staranować inny policyjny samochód.

Jest to kolejny już pościg za przemytnikiem nielegalnych imigrantów w ciągu ostatnich tygodni. W zeszły wtorek podobna sytuacja zakończyła się tragicznie. Uciekający przed kontrolą drogową Syryjczyk zderzył się czołowo z ciężarówką w okolicy Białegostoku. Zginął jeden z pasażerów, który był nielegalnym imigrantem z Syrii.

Sam kierowca został aresztowany. Jest podejrzany o doprowadzenie do śmiertelnego wypadku, jak i o pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy przez cudzoziemców. Grozi mu nawet do ośmiu lat więzienia.

Straż Graniczna poinformowała również o zatrzymaniu w weekend innego samochodu, tym razem dostawczego. Przewożono w nim aż 27 nielegalnych imigrantów.

– Dziś tj.17.10 funkcjonariusze z Placówki SG w Mielniku zatrzymali w ok.m. Radziwiłłów obywatela Ukrainy, który samochodem dostawczym należącym do popularnej firmy kurierskiej przewoził 27 nielegalnych imigrantów z Iraku – przekazały służby.

18-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)