REKLAMA

Porządkował posesję – znalazł niewybuch

Pocisk moździerzowy, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej, zabezpieczyli jarosławscy policjanci. Niewybuch oraz amunicję znalazł mieszkaniec Jarosławia w czasie porządkowania swojej posesji. Funkcjonariusze przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne i powiadomili saperów.

303-174506
Foto: Podkarpacka Policja

W środę o godzinie 9:00, policjanci jarosławskiej jednostki zostali powiadomieni o niebezpiecznym znalezisku na jednej z posesji w Jarosławiu. Zgłoszenie dotyczyło odnalezienia niewybuchu i amunicji. Niebezpieczne przedmioty zostały znalezione przez mieszkańca Jarosławia w czasie porządkowania posesji.

Na miejscu funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Ustalenia wykazały, że znaleziony niewybuch to pocisk moździerzowy kaliber 7,5 mm. Zabezpieczono także 41 szt. ostrej amunicji.

Policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchu do czasu przyjazdu patrolu rozminowania. Pociskiem zajęli się saperzy.

Źródło: Podkarpacka Policja

08-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)