REKLAMA

Poręczenie kredytu gotówkowego – na czym polega i kiedy jest konieczne?

Kredyt gotówkowy to szybki i mało skomplikowany sposób na uzyskanie dodatkowych pieniędzy na nieprzewidziane wydatki. Niewiele jest w dzisiejszych czasach osób, które nigdy nie zaciągnęły w banku żadnej pożyczki. Wielu ludzi korzysta z takiej możliwości w momencie, gdy nagle potrzebna jest im większa gotówka, a ich zarobki nie pozwalają na pokrycie pojawiających się potrzeb.

Zanim rozpoczniemy starania o kredyt gotówkowy, przejrzyjmy najnowsze tanie kredyty w rankingu i zapoznajmy się ze wszystkimi formalnościami, jakie musimy spełnić, by go dostać. Każdy bank, udzielając nam kredytu gotówkowego, będzie chciał zabezpieczyć się na wypadek, gdybyśmy nie byli w stanie go spłacić. Aby udowodnić swoją wiarygodność, możemy albo wykupić dodatkowe ubezpieczenie kredytu, co podwyższy jego całkowity koszt, albo skorzystać z możliwości poręczenia go przez inną osobę. Przyjrzyjmy się tej drugiej opcji.

Wydatki w gr - pensja w ...

Jaka jest istota poręczenia kredytu gotówkowego?

Poręczenie kredytu jest jedną z opcji zabezpieczenia spłaty zaciągniętego zobowiązania. Można powiedzieć, że jest to umowa pomiędzy bankiem a osobą poręczającą daną pożyczkę, w której zobowiązuje się ona spłacić dług w sytuacji, gdy kredytobiorca nie będzie w stanie samodzielnie go uregulować. Tego typu zabezpieczenie wymagane jest zazwyczaj wtedy, gdy kredytobiorca nie wydaje się bankowi do końca wiarygodny – np. jego dochody są zbyt niskie. A więc w skrócie – udzielając poręczenia, zgadzamy się na to, że w razie problemów z oddaniem należności przez dłużnika bank zażąda od nas spłaty kredytu.

W jakich sytuacjach poręczenie kredytu jest konieczne?

Rozwiązanie, jakim jest poręczenie kredytu, może zostać zaproponowane przez bank klientowi, który chciałby zaciągnąć tego typu zobowiązanie, lecz brakuje jej zdolności kredytowej. Oczywiście poręczycielem nie może zostać każdy – osoba, która się tego podejmie, zostanie dokładnie sprawdzona przez bank i poproszona o przedstawienie między innymi zaświadczenia o swoich zarobkach. Sprawdzając sytuację finansową poręczyciela, pożyczkodawca dba o własne interesy i zabezpiecza spłatę zobowiązania.

Poręczycielem, a inaczej żyrantem, może zostać więc pełnoletnia osoba, która posiada zdolność kredytową i zostanie zaakceptowana przez bank. Żyrowanie kredytu wiąże się oczywiście pewnym ryzykiem i stanowi bardzo poważne zobowiązanie. Każdy, kto zdecyduje się poręczyć kredyt, powinien zadbać o korzystne warunki umowy, którą podpisze z bankiem. Warto postarać się, aby kwota do uregulowania została ograniczona tylko do głównej części kredytu (czyli bez odsetek i dodatkowych opłat) oraz upewnić się, że w razie opóźnień kredytobiorcy w spłacie zobowiązania zostaniemy o tym jak najszybciej poinformowani. Należy również pamiętać, że poręczając komuś kredyt, obniżamy własną zdolność kredytową, co może utrudnić nam otrzymanie pożyczki, gdy sami będziemy jej potrzebować.

Najlepszy kredyt gotówkowy – tylko z PADO24

Kredyty gotówkowe są produktem finansowym w obecnych czasach bardzo często wybieranym przez potrzebujące dodatkowych środków osoby. Banki prześcigają się w przyciąganiu do siebie klientów, dlatego przedstawiają nam coraz to atrakcyjniejsze propozycje, co sprawia, że wiele osób spośród nas ma problem, by wybrać najlepszą dla siebie pożyczkę bankową. Aby to zrobić, trzeba przeanalizować oferty kredytowe bardzo wielu różnych banków. Na szczęście korzystając z porównywarki finansowej PADO24, możesz przejrzeć propozycje kilku instytucji na jednej stronie, co jest bardzo wygodną opcją i pozwoli Ci zaoszczędzić swój cenny czas. Dzięki naszemu serwisowi dowiesz się, gdzie zapłacisz najniższą ratę kredytową, co pomoże Ci wybrać najtańszy i najkorzystniejszy kredyt gotówkowy na rynku.

logo_mobilne (1)

Artykuł sponsorowany

29-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

poreczenie-kredytu-gotowkowego-na-czym-polega-i-kiedy-jest-konieczne-00e6mk