Porażka Resovii ze Stalą Mielec przed inauguracją rozgrywek w II lidze

Resovia Rzeszów rozegrała w niedzielę ostatni sparing w okresie przygotowawczym do sezonu. Mecz odbył się na stadionie przy ulicy Solskiego 1 w Mielcu i zakończył się wynikiem 2:0 dla tamtejszej Stali.

M6hdo9te5x

Biało-czerwoni przegrali z ekipą, która do ostatniej kolejki ubiegłego sezonu, była blisko awansu i otarła się o grę na boiskach ekstraklasy. Do przerwy utrzymywał się remis. W drugiej połowie do bramki gości trafili: Krystian Getinger i Sebastian Bergier.

Trener Szymon Grabowski testował bramkarza oraz napastnika. Mecz rozegrano przy pustych trybunach, bez udziału mediów.

Piłkarze Resovii rozegrali przed startem II ligi pięć sparingów. Wygrali cztery z nich. Sezon rozpoczną 21 lipca od meczu u siebie. Na Stadionie Miejskim podejmą Znicz Pruszków. Spotkanie zaplanowano na godzinę 17:00.

Skład Resovii w meczu ze Stalą Mielec:

Wojciech Daniel – Mateusz Geniec, Damian Barszczak, Konrad Domoń, Mateusz Kantor – Radosław Adamski, Szymon Kaliniec, Dariusz Frankiewicz, Szymon Feret – zawodnik testowany, Bartłomiej Buczek. Grali także: zawodnik testowany, Jakub Szafar, Karol Twardowski, David Kwiek, Kamil Antonik, Daniel Pawlak, Bartłomiej Makowski.