REKLAMA

PONIEDZIAŁEK. Strajk kobiet w Rzeszowie! Będzie blokada ulic

RZESZÓW / PODKARPACIE. W poniedziałek 26 października będzie trzecim dniem protestów po czwartkowym wyroku Trybunału Konstytucyjnego, związanym z aborcją eugeniczną. Tym razem organizatorzy planują blokadę ruchu w centrum miasta.

womens

Foto: Getty Images

W czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że dopuszczalność aborcji w przypadku ciężkiego upośledzenia lub choroby płodu (aborcja eugeniczna) jest niegodna z Konstytucją. Decyzja ta oznacza, że z polskiego prawa usunięto przepis, który do tej pory na to pozwalał.

Przez kraj już od czwartku przetoczyła się fala protestów. W piątek pod siedzibą PiS-u przy ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie zgromadziły się setki osób, które przeszły razem na ulicę Zamkową pod siedzibę kurii rzeszowskiej, później udały się pod biuro poselskie Grzegorza Brauna, a część osób wróciła jeszcze raz pod siedzibę PiS-u, by zapalić symboliczny znicz. W niedzielę 25 października na Rynku w Rzeszowie odbył się kolejny protest przeciwko wyrokowi TK.

To nie koniec. W poniedziałek Manifa Rzeszów organizuje dwa protesty – pieszy i samochodowy. Osoby strajkujące pieszo zbiorą się o godzinie 16:30 pod pomnikiem Czynu Rewolucyjnego – organizator protestu prosi o zasłanianie ust i nosa i zachowanie bezpiecznego dystansu. Osoby strajkujące w samochodach o tej samej godzinie będą się poruszały Rondem Dmowskiego.

Słuchajcie Radia Eska o 16:00! Zostaną podane szczegóły trasy! Udostępnimy je też na naszej stronie manifowej oraz w wydarzeniu na Facebooku o 16:00. Zrobimy sobie samochodową wycieczkę po Rzeszowie! – pisze w wydarzeniu na Facebooku Manifa Rzeszów.

Organizatorzy apelują o przepuszczanie straży pożarnej i pogotowia ratunkowego. – Uwaga! Ważne! Przepuszczamy pogotowie oraz straż pożarną. Policja dziś tego przywileju nie ma! Jedziemy zgodnie z przepisami nigdzie się nie śpiesząc – informuje organizator rzeszowskiego protestu.

26-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

poniedzialek-strajk-kobiet-w-rzeszowie-bedzie-blokada-ulic-601-00r2kc