REKLAMA

Ponad 1 milion złotych miesięcznie za sprzątanie w Szpitalu Narodowym

POLSKA. Utrzymanie czystości w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym kosztuje ponad 1,2 miliona złotych netto miesięcznie. Tak wynika z dokumentów, do których dotarła Wirtualna Polska.

stadion-1398391_960_720

Foto: pixabay.com

W piątek 11 grudnia br. Wirtualna Polska poinformowała o dotarciu do dokumentów wskazujących na to, że Centralny Szpital Kliniczny MSWiA podpisał umowę z firmą sprzątającą na zawrotną sumę ponad 1,2 miliona złotych miesięcznie. Dokumenty dotyczą kompleksowych usług utrzymania czystości na terenie szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym.

1 223 000 złotych netto – dokładnie ta kwota miała się pojawić w dokumentach, do jakich dotarła Wirtualna Polska. Według portalu jest to miesięczna cena za utrzymanie czystości na terenie szpitala tymczasowego, znajdującego się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Według najnowszych informacji, na Stadionie Narodowym w ostatnich dniach przebywało 53 pacjentów. Łącznie od 30 października przyjęto tam 161 osób. Szpital tymczasowy, w który przekształcono Stadion Narodowy w Warszawie zajmuje powierzchnię 29 tysięcy metrów kwadratowych.

17 listopada br. minister, szef KPRM Michał Dworczyk poinformował, że w szpitalu tym znajduje się 500 łóżek (w tym 60 respiratorowych).

10_175

Foto: Szpital tymczasowy w Warszawie / Krystian Maj, KPRM

Dla porównania Wirtualna Polska dotarła do kosztów sprzątania jednego z miejskich szpitali (ma on około 300 ciągle zajętych łóżek). Miesięczny koszt utrzymania czystości w placówce wynosi miesięcznie 570 tysięcy złotych. Do tej kwoty należy doliczyć 113 tysięcy złotych za wywóz odpadów medycznych i 200 tysięcy złotych opłaty za ścieki.

Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami, jakimi dysponuje WP, firma sprzątająca na Narodowym nie była wyłaniana z przetargu, na co pozwala ustawa z 2 marca 2020 roku o szczegółowych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

 

Wycena za sprzątanie Narodowego w AOTMiT znacznie niższa od kwoty podanej przez WP

Poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński zaznaczył, że wycena sprzątania Szpitala Narodowego wykonana przez Agencję Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji znacznie różni się od tej, do jakiej dotarł portal wp.pl.

Bum! 1 223000 zł za miesięczne sprzątanie w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym. W szpitalu przebywa 53 pacjentów! Co ciekawe w wycenie AOTMiT zapisano kwotę 382 tys. zł przy założeniu obłożenia szpitala na poziomie 500 pacjentów! – pisze na Twitterze poseł KO.

Źródło: WP, Twitter

12-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

ponad-milion-zlotych-miesiecznie-za-sprzatanie-w-szpitalu-narodowym-3800-00r2kc