REKLAMA

Ponad 400 tys. zł dla studentów Politechniki Rzeszowskiej

Studenci dwóch kół naukowych Politechniki Rzeszowskiej znaleźli się w gronie 98 drużyn, które otrzymały dofinansowanie od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

fot. Pixabay

Pieniądze te pochodzą z programu „Najlepsi z najlepszych 3.0” organizowanego  przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W programie, którego budżet wynosił ponad 12 milionów złotych mogli wziąć udział wybitnie uzdolnieni studenci, którzy potrzebują wsparcia w rozwoju poprzez wspieranie uczestnictwa w międzynarodowych konkursach, zawodach, bądź konferencjach. Studenci Politechniki Rzeszowskiej uzyskali wsparcie tego programu jako jedyni z Podkarpacia.

Ponad 300 tys. zł otrzyma koło studenckie Euroavia z Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa. Wśród licznych sukcesów koła można wymienić chociażby zwycięstwo w kwalifikacjach oraz uzyskanie najdokładniejszych pomiarów podczas Parady Robotów- Droniada 2017, czy 2. miejsce wśród 68 drużyn z całego świata w kategorii dokumentacji technicznej i 7. miejsce w klasyfikacji generalnej w zawodach SAE AERODESIGN EAST 2016.

Drugie koło naukowe uzyskujące wsparcie programu to Legendary Rover Team – twórcy wielokrotnie nagradzanego łazika marsjańskiego Politechniki. Łazik ten dwukrotnie wygrywał prestiżowe zawody University Rover Challenge. Uzyskane przez nich finansowane jest nieco mniejsze – wynosi ponad 120 tysięcy złotych. Powinno ono jednak pozwolić na udział w zawodach, kursy, czy szkolenia, niezbędne do dalszego rozwoju koła.

09-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

ponad-400-tys-zl-dla-studentow-politechniki-rzeszowskiej-rz5ap