REKLAMA

Ponad 250 egzotycznych roślin w nowym studenckim patio (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. Ponad 250 roślin m.in. z Madagaskaru znalazło się w odnowionym Patio Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. W miejscu gdzie zazwyczaj odpoczywają studenci uczelni, pojawiły się m.in. egzotyczne palmy, kwiaty oraz krzewy.

Zielone Patio WSPiA stworzone zostało w 2003 r. w nowo wybudowanej siedzibie uczelni w Rzeszowie. Patio Wyższej Szkoły Prawa i Administracji to znajdujący się w budynku głównym WSPiA zimowy ogród z przeszklonym dachem. Jest to główne miejsce spotkań studentów w przerwach między zajęciami z bezpłatnym dostępem do Wi-Fi. Oprócz zielonej roślinności w centralnym punkcie Patio znajduje się także jedna z czterech fontann działających na terenie rzeszowskiego kampusu WSPiA.

Roślinność w naszym Patio posadzona została ponad 12 lat temu. Przez ten czas np. zielone fikusy, które zasadzone zostały jako małe drzewka, znacznie się rozrosły. Musieliśmy więc wymienić już część roślinności. W naszym Patio łącznie posadzonych zostało ponad 250 różnych kwiatów i krzewów. Najbardziej imponująca wyglądają jednak nowe palmy, które pojawiły się w naszym zimowym ogrodzie. Co prawda mają dopiero niewiele ponad 2 metry wysokości. Jednak jak zapewniają nas ogrodnicy szybko powinny urosnąć – tłumaczy Marek Rogalski, zastępca Dyrektora Administracyjnego WSPiA.

W odnowionym Patio WSPiA znalazło się m.in. 16 pochodzących z Madagaskaru palm. Wśród nich jest Areka żółtawa. Zimowy ogród wzbogacony został także o barwne kwiaty m.in. Guzmanie, przypominające czerwone ananasy, Strelicje królewska, czyli pięknie kwitnące Rajskie Ptakim, czerwone i białe Anturium i rośliny zielone takie jak Zamiokulkas zamiolistny.

W centralnym punkcie Patio nadal znajduje się jedna z czterech fontann działających na terenie rzeszowskiego kampusu WSPiA.

Źródło: materiały prasowe WSPiA

28-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Poprzedni artykuł:
«Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

ponad-250-egzotycznych-roslin-w-nowym-studenckim-patio-zdjecia-n001