REKLAMA

Ponad 20 proc. mniej wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych

Ponad 20 proc. mniej wypadków i ośmiokrotnie mniej ofiar. Tegoroczne wakacje na przejazdach kolejowo-drogowych były bezpieczniejsze od zeszłorocznych. Były kontrole, ulotki, materiały edukacyjne i pouczenia. Dziś PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podsumowały dodatkowe wakacyjne działania w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

pkp-polskie-linie-kolejowe-sa-vector-logo_1

Zmalała liczba wakacyjnych zdarzeń na przejazdach kolejowo-drogowych. W lipcu i sierpniu były
23 wypadki na przejazdach, w tym 21 z udziałem pojazdów, pozostałe z ludźmi. W 2019 r. w tym samym okresie było 30 zdarzeń, w tym 26 z pojazdami. Ośmiokrotnie mniej osób zginęło podczas tegorocznych wakacji w porównaniu z zeszłorocznymi. W 2019 r. było 16 ofiar w bieżącym roku 2.

Porównanie ośmiu miesięcy 2020 r. z 2019 r. pokazuje spadek zdarzeń na przejazdach. Liczba wypadków zmniejszyła się około 13%. Od stycznia do sierpnia było 108 zdarzeń, a w analogicznym okresie ubiegłego roku 125.

 
Minione wakacje na przejazdach kolejowo drogowych były najbezpieczniejsze od co najmniej 10 lat. By zwiększyć bezpieczeństwo budujemy bezkolizyjne skrzyżowania, montujemy dodatkowe urządzenia i szkolimy pracowników. „Bezpieczne piątki” to dodatkowe, wakacyjne działania PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. w ramach kampanii Bezpieczny Przejazd. Ambasadorzy Bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo drogowych apelują do kierowców o rozsądek i zgodne z przepisami zachowanie, by powstrzymać tragiczne zdarzenia
– powiedział Marek Olkiewicz, wiceprezes PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.


Wakacyjne „Bezpieczne Piątki
” to ponad pół tysiąca dodatkowych działań na przejazdach kolejowo-drogowych w lipcu i sierpniu. Ambasadorzy Bezpieczeństwa wraz z funkcjariuszami  Straży Ochrony Kolei przekazali ulotki i materiały edukacyjne o bezpieczeństwie na skrzyżowaniach torów kilkudziesięciu tysiącom kierowców, rowerzystów i pieszych.

Podczas Bezpiecznych Piątków instruowano, pouczano i karano mandatami kierowców, którzy
rażąco łamali zasady bezpieczeństwa. Funkcjonariusze SOK wystawili 136 mandatów i przeprowadzili blisko 400 kontroli trzeźwości.


Źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Autor: Amelia Krupik

05-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

ponad-20-proc-mniej-wypadkow-na-przejazdach-kolejowo-drogowych-3884