REKLAMA

Ponad 1300 osób na Dniu Otwartym WSIiZ

RZESZÓW. Spotkanie z fotografem prezydenta, pokazy alpakoterapii, druku 3D, dronów i robotów, a także warsztaty, wizyta w nowym studiu telewizyjnym i konkursy z nagrodami! To tylko część atrakcji Dnia Otwartego WSIiZ połączonego z Dniem Otwartym Kół Naukowych i Organizacji Studenckich.

dni_otwarte_WSIZ_0002Przede wszystkim przedstawiliśmy uczestnikom ofertę dydaktyczną uczelni. Szczegółowych informacji na temat kierunków, specjalności, programów studiów udzielali wykładowcy oraz studenci – mówi Marta Kołodziejczyk, Kierownik Działu Promocji, który zorganizował wydarzenie.

Gościem specjalnym Dnia Otwartego był Wojciech Grzędziński – fotograf Prezydenta RP i ceniony fotoreporter, który opowiedział o swojej pracy i zachęcił młodych ludzi, w jaki sposób powinni się rozwijać, by osiągnąć zawodowy sukces.

Podczas Dnia Otwartego odbyły się warsztaty i wykłady dla uczniów i nauczycieli, m.in. „Nie taki mikrofon straszny, jak go malują – wystąpienia publiczne”. – Bardzo pomogły mi te zajęcia. Jestem nieśmiała i bardzo boję się ustnej matury. Dowiedziałam się, jak się przygotować, by zrobić na komisji dobre wrażenie –  Klaudia Kalamarz, tegoroczna maturzystka z Rzeszowa.

Uczestnicy zwiedzali uczelniane laboratoria. Szczególnie zainteresowało ich nowe studio telewizyjne. Mogli sprawdzić się w roli operatora kamery, dziennikarza, prowadzącego program. Każdy mógł spróbować sił przed kamerą, czytając przygotowane wcześniej łamańce językowe z promptera. Nikt nie przeszedł obojętnie obok 2 alpak, które uczestniczyły w pokazach alpakoterapii na stoisku Koła Naukowego Zooterapii.

Drony, druk 3D, model Airbusa A380

Studenci informatyki z Koła Naukowego Nowych Technologii Programistycznych, którzy wygrali ministerialny konkurs „Generacja Przyszłości” i zajęli 2 miejsce w konkursie programistycznym Microsoft oraz I w krajowym etapie Imagine Cup, przygotowali imponujący pokaz dronów. Podczas wydarzenia można też było poznać możliwości druku 3D. Goście zobaczyli m.in. nowoczesne drukarki 3D i poznali zasady ich pracy. Zobacz film.

Klub Akademicki IQ WSIiZ był też miejscem konkursów. Jeden z nich zorganizował Aviation Management Club. W elektronicznym quizie można było wygrać model samolotu Airbus A380 przekazany przez serwis pasażer.com, który dla miłośników lotnictwa jest obiektem marzeń.

Atrakcji było więcej. Członkowie Koła Naukowego Kryminalistyki prowadzili pokazy technik kryminalistycznych, np. pobierania odcisków palców i oględzin miejsca przestępstwa. W wydarzeniu uczestniczył Rafał Tereszkiewicz, student finansów i rachunkowości, który wygrał konkurs „Project Trader”. Pomagał uczestnikom w konkursowych zmaganiach przy stoisku Koła Naukowego FLOW – Bankowość i Inwestycje.

Źródło: materiały prasowe WSIiZ

28-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

ponad-1300-osob-na-dniu-otwartym-wsiiz-n001