REKLAMA

Pomnika Piłsudskiego nie będzie?

W dalszym ciągu nie została podjęta decyzja co do budowy w mieście na placu Wolności pomnika Józefa Piłsudskiego. Projekt pomnika po raz kolejny trafił do obrad komisji, a prawdopodobieństwo odsłonięcia go 11 – go listopada jest coraz bardziej mniej prawdopodobne.

jp

foto: pixabay

Warto przypomnieć że w lipcu ubiegłego roku rzeszowscy radni wyrazili zgodę na budowę pomnika Marszałka. Podkreślili oni jednak, że prace mają odbyć się w sposób najbardziej korzystny dla występującej tam zieleni. Po podjęciu decyzji w sprawie budowy pomnika sprawą zaczął interesować się Wojewódzki Konserwator Zabytków, gdyż ten teren znajduje się pod jego ochroną.

Okazało się jednak, że wizerunek Piłsudskiego powinien znajdować się w innym miejscu niż początkowo zakładano. Wątpliwości oraz kontrowersje przyczyniły się do tego, iż nie podjęto żadnej decyzji w tej sprawie i projekt ponownie skierowano do obrad, lecz kilku radnych min. Andrzeja Dec (PO) czy Robert Homicki (niezrzeszony) postanowili przygotować własny projekt.

Projekt zakłada wycofanie się z dotychczasowego pomysłu i budowy nowego wizerunku, który upamiętni wszystkie osoby którym zawdzięczamy niepodległość. Obecnie niewiadomo, jaka z decyzji zostanie podjęta i czy w tegoroczną setną rocznicę niepodległości zobaczymy na placu wolności jakikolwiek pomnik.

10-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

pomnika-pilsudskiego-nie-bedzie-1125