REKLAMA

Polskie Linie Lotnicze LOT partnerem strategicznym WSIiZ!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Polskie Linie Lotnicze LOT podpisały umowę z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Współpraca Uczelni z jedną z najprężniej rozwijających się linii lotniczej w Europie to olbrzymie wyróżnienie i szansa na wspólny rozwój obu instytucji.

MG_2426

Foto: WSIiZ w Rzeszowie / mat. prasowe

Studenci WSIiZ zyskali dostęp do kolejnych specjalistów z branży lotniczej, a uczelnia ma większą możliwość realizacji ciekawych projektów naukowo – badawczych. Rektor WSIiZ dr Wergiliusz Gołąbek i wiceprezes PLL LOT Maciej Wilk podpisali umowę o objęciu specjalnych ścieżek kształcenia Aviation Management i General Aviation partnerstwem strategicznym Polskich Linii Lotniczych LOT. Współpraca Uczelni z jedną z najprężniej rozwijających się linii lotniczej w Europie to olbrzymie wyróżnienie i szansa na wspólny rozwój obu instytucji.

W ramach partnerstwa zaplanowano szereg działań, w których specjaliści PLL LOT będą brali udział w konsultowaniu i aktualizacji efektów kształcenia i programów studiów dla ścieżek kształcenia Aviation Management oraz General Aviation. Ponadto, studenci oraz absolwenci obydwu kierunków będą mogli brać udział w przygotowanych specjalnie dla nich praktykach, stażach oraz szkoleniach. W planach są także wspólne projekty o charakterze naukowo-badawczym oraz rozwojowym.

Specjalności Aviation Management oraz General Aviation są prowadzone na Uczelni od 2010 roku. Te elitarne anglojęzyczne ścieżki kształcenia są jedynymi tego typu studiami w Polsce. Absolwenci specjalności od lat znajdują zatrudnienie m.in. na międzynarodowych lotniskach na całym świecie oraz w największych globalnych liniach lotniczych.

Podjęta współpraca z PLL LOT jest kolejnym krokiem w rozwoju specjalności lotniczych na WSIiZ, które każdego roku cieszą się zainteresowaniem wśród kandydatów z blisko 50 krajów. Pracownicy LOT dołączą do grona międzynarodowych specjalistów praktyków z m.in. Niemiec, Kanady, Wielkiej Brytanii czy Grecji, którzy prowadzą zajęcia ze studentami uczelni.

Źródło: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie / informacja prasowa

16-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

polskie-linie-lotnicze-lot-partnerem-strategicznym-wsiiz-1287-00r2kc