REKLAMA

POLSKA. Zmarła 17 ofiara KORONAWIRUSA, 62 zarażenia w regionie!

POLSKA / PODKARPACIE. W szpitalu Lublinie zmarła kolejna ofiara koronawirusa w Polsce. To 70-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. Łącznie w kraju na koronawirusa zmarło 17 osób. W województwie podkarpackim liczba zarażonych wzrosła do 62 osób, w tym jedna ofiara śmiertelna. W Polsce zdiagnozowano łącznie 1481 zarażeń.

014646666666-1024x682

Foto: pixabay.com

 – Mamy 45 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 14 osób z woj.łódzkiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 6 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego, podkarpackiego i opolskiego – poinformowało na Facebooku Ministerstwo Zdrowia.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Lublinie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 70- letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1481/17 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – podaje Ministerstwo Zdrowia.

Nowe przypadek w województwie podkarpackim dotyczy starszego mężczyzny z powiatu krośnieńskiego (hospitalizacja).

W województwie podkarpackim badaniami laboratoryjnymi potwierdzono łącznie 62 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Pod nadzorem pozostaje 7756 osób, dla 10709 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 95 osóbOdnotowano 1 zgon (15 marca br.) i 2 wyzdrowienia (26 marca).

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1890 testów. 

Źródło: Ministerstwo Zdrowia / Facebook, Małgorzata Waksmundzka-Szarek / rzecznik prasowy ​wojewody podkarpackiego

28-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

polska-zmarla-17-ofiara-koronawirusa-62-zarazenia-w-regionie-349-00r2kc