REKLAMA

Polska Razem: Rząd wykpił polski przemysł lotniczy!

RZESZÓW. Nie milkną emocje po zaskakujące decyzji rządu ws. wyboru francuskiej, a nie polskiej firmy na dostawcę śmigłowca. Głos zabrała Polska Razem Zjednoczona Prawica.

Przemysł lotniczy to duma Podkarpacia. Bez liderów tej branży nasz region stanowiłby białą plamą na przemysłowej mapie Polski. Wokół branży lotniczej i z myślą o dalszym jej rozwoju budowano strategię rozwoju regionalnego województwa i przyjęto tożsame założenia w dokumentacjach krajowych. Tym bardziej wybór śmigłowca Carcala wywołuje smutek i żal do PO i PSL o działanie na szkodę naszego województwa – mówi Paweł Skoczowski, reprezentant ugrupowania Polska Razem i Stowarzyszenia Republikanie w województwie podkarpackim.

Polityk w piątek (24.04.) zwołał konferencję prasową, na którą zaprosił dwóch młodych mieszkańców Rzeszowa: studenta i ucznia technikum. Ci zgodnie przyznali, że działanie obecnych władz politycznych powodują, że młodzi ludzie coraz częściej myślą o emigracji. Powodem jest problem braku miejsc pracy, który się pogłębia, bowiem rząd “nie wspiera lokalnych firm”.

polska razem

Zdaniem Polski Razem odrzucenie oferty PZL-Mielec uderza w cały region. – Pokazuje, w jaki sposób rząd podchodzi do naszych rodzimych liderów, a także strategii rozwoju Polski Wschodniej. To także sygnał dla młodych ludzi i jasne przesłanie. Emigrujcie, bo nie chcemy tworzyć miejsc pracy na Podkarpaciu czy na Lubelszczyźnie. Wielki sukces firm z województwa podkarpackiego, jakim jest stworzenie potencjału produkcyjnego w branży lotniczej wraz z zapleczem naukowym i technologicznym zostało uznane przez koalicję PO-PSL za niewarte wspierania – grzmi Skoczowski.

Polityk ma za złe posłom PO bezczynność i brak reakcji. – Wybór Caracala pokazuje dobitnie, że przynależność partyjna jest ważniejsza niż ludzie – dodaje.

Apeluje, aby w maju podczas wyborów prezydenckich oraz jesienią w czasie wyborów parlamentarnych Podkarpacie wystawiło “czerwoną kartkę” przedstawicielom Platformy.

Polska Razem zapowiada start w jesiennych wyborach. Chce zmian w systemie emerytalnym, finansach publicznych oraz systemie politycznym, który “jest nieefektywny i odsuwa polityków od spraw zwykłych ludzi”.

polska razem 1

24-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)