REKLAMA

POLSKA. Premier wprowadził OGRANICZENIE PRZEMIESZCZANIA! (WIDEO)

|

POLSKA. Premier wprowadził OGRANICZENIE PRZEMIESZCZANIA! (WIDEO)

POLSKA. Premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu dodatkowych ograniczeń w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Wyjątkami od nowych obostrzeń są niezbędne sprawy życia codziennego.

ET378xXXgAAbk5O

Foto: Adam Guz / KPRM 

– Mamy już około 800 zachorowań i 9 zgonów. To wszystko bardzo nas boli, bardzo niepokoi i dlatego niezbędne są kolejne kroki, które ograniczają efekt kolejnych zakażeń. Mniejszy przyrost zakażeń niż się spodziewaliśmy nie może nas usypiać. Jesteśmy bardzo zaniepokojeni tym, co się dzieje i musimy wdrożyć kolejne ograniczenia – powiedział Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Rząd wprowadził ograniczenia przemieszczania. Wyjątkiem są niezbędne sprawy życia codziennego, takie jak zakupy leków, czy produktów spożywczych, droga z i do pracy, czy wolontariat w walce z koronawirusem.

 

Nowe przepisy całkowicie zakazują tworzenia się zgromadzeń, czy organizowania imprez.

 

Dopuszczalna liczba pasażerów w komunikacji publicznej to miejsca siedzące podzielone przez dwa.

 

Wszystkie dotychczasowe ograniczenia dotyczące galerii handlowych, restauracji i pubów – nadal obowiązują!

– Wdrażamy ograniczenia w przemieszczaniu się. Przed nami bardzo trudna faza. Będą to ograniczenia, które będą dotyczyć każdego z nas. Wszystkie sprawy poza najbardziej niezbędnymi, wyjściem do sklepu, wyjście do apteki, wyprowadzeniem psa na spacer, odłóżmy na później. Ta sytuacja wymaga od nas ogromnej dyscypliny i spięcia się, wszyscy razem, wszyscy Polacy. Dzięki temu jesteśmy w stanie jeszcze bardziej wyhamować ten przyrost zachorowań – mówił Mateusz Morawiecki.

 Robimy to dla ocalenia życia wielu Polaków, robimy to po to, aby jak najlepiej przygotować się na zbliżającą się zwiększoną falę zachorowań i ją ograniczyć, wypłaszczyć. Jest to możliwe, ale zalecenia ekspertów są takie, aby wdrożyć kolejne restrykcje w tym zakresie – dodał premier.

Ograniczenia wchodzą w życie od 24 kwietnia br. (DZISIAJ). Mają obowiązywać do 11 kwietnia.

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów / Facebook

24-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

polska-premier-wprowadzil-ograniczenie-przemieszczania-wideo-8231-00r2kc