REKLAMA

POLSKA. Od 1 lutego otwarto 1600 siłowni i klubów fitness

POLSKA. Od 1 lutego 2021 roku, mimo obowiązujących obostrzeń, w całej Polsce otworzono ponad 1600 siłowni i klubów fitness.

pexels-photo-864903
Foto: pexels.com / zdjęcie poglądowe

Ponad 1600 siłowni i klubów fitness w Polsce zostało otwartych od 1 lutego. O takich danych informuje Polska Federacja Fitness, na podstawie danych w kartach abonamentowych. Federacja nie podaje adresów otwartych siłowni, by utrudniać potencjalne kontrole policji i sanepidowi.

W rozmowie z RMF FM Tomasz Napiórkowski z Polskiej Federacji Fitness podkreślił, że policja ma prawo do wylegitymowania przebywających w otwartej siłowni osób.

Do wszystkich, którzy cały czas rozważają otwarcie, możemy tylko potwierdzić tok myślenia naszego rządu podczas dzisiejszej konferencji (konferencja o obostrzeniach z 28 stycznia – przyp. red.) – jej narracja jest zgodna z poprzednimi przekazami o otwarciu naszej branży w okolicach kwietnia / maja. Ktokolwiek jest w stanie wytrzymać do tego czasu – bez posiadania gwarancji otwarcia – oczywistym jest, że decyduje samodzielnie. Każdy z Nas otwierał biznes nie po to, aby oczekiwać co 2-tygodniowych konferencji prasowych oraz ew. by kalkulować czy jego biznes zakwalifikował się w jakiekolwiek tarcze – czytamy w komunikacie Polskiej Federacji Fitness.

 

Obostrzenia związane z branżą fitness i restauracjami podtrzymane do połowy lutego

Przypomnijmy, że na czwartkowej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił przedłużenie zasad bezpieczeństwa etapu odpowiedzialności do 14 lutego. Oznacza to, że wszystkie obostrzenia związane z hotelami, branżą fitness i restauracjami zostają podtrzymane.

 

Minister zdrowia: Jest zasadnicza różnica między siłownią a muzeum

Es0PdkqXYAAlcAG

Foto: Adam Guz / KPRM

W czwartek na konferencji w KPRM minister zdrowia odpowiedział jednemu z dziennikarzy, który zapytał, co zdecydowało o tym, że od 1 lutego możemy pójść do muzeum, a nie możemy ćwiczyć na siłowni.

Jest zasadnicza różnica między siłownią a muzeum. Ta różnica dotyczy chociażby sytuacji takiej, że korzystająć z siłowni – nie wiem, czy ja to muszę tłumaczyć – korzystamy z przebieralni, jest tam duży wysiłek, przyspieszony oddech i tak dalej. Natomiast w przypadku muzeów możemy zachować praktycznie ten sam reżim sanitarny, który jest w sklepach – mówił minister zdrowia.

Źródło: red., RMF24.pl, Polska Federacja Fitness, KPRM / Facebook

 

Zobacz także:

Minister zdrowia: Otwieramy galerie handlowe i muzea, znosimy godziny dla seniorów

Od 1 lutego zmiany w obostrzeniach. Sprawdź szczegóły!

01-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.