POLSKA. Od 1 lutego 2021 roku, mimo obowiązujących obostrzeń, w całej Polsce otworzono ponad 1600 siłowni i klubów fitness.
Foto: pexels.com / zdjęcie poglądowe
Ponad 1600 siłowni i klubów fitness w Polsce zostało otwartych od 1 lutego. O takich danych informuje Polska Federacja Fitness, na podstawie danych w kartach abonamentowych. Federacja nie podaje adresów otwartych siłowni, by utrudniać potencjalne kontrole policji i sanepidowi.
W rozmowie z RMF FM Tomasz Napiórkowski z Polskiej Federacji Fitness podkreślił, że policja ma prawo do wylegitymowania przebywających w otwartej siłowni osób.
– Do wszystkich, którzy cały czas rozważają otwarcie, możemy tylko potwierdzić tok myślenia naszego rządu podczas dzisiejszej konferencji (konferencja o obostrzeniach z 28 stycznia – przyp. red.) – jej narracja jest zgodna z poprzednimi przekazami o otwarciu naszej branży w okolicach kwietnia / maja. Ktokolwiek jest w stanie wytrzymać do tego czasu – bez posiadania gwarancji otwarcia – oczywistym jest, że decyduje samodzielnie. Każdy z Nas otwierał biznes nie po to, aby oczekiwać co 2-tygodniowych konferencji prasowych oraz ew. by kalkulować czy jego biznes zakwalifikował się w jakiekolwiek tarcze – czytamy w komunikacie Polskiej Federacji Fitness.
Obostrzenia związane z branżą fitness i restauracjami podtrzymane do połowy lutego
Przypomnijmy, że na czwartkowej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił przedłużenie zasad bezpieczeństwa etapu odpowiedzialności do 14 lutego. Oznacza to, że wszystkie obostrzenia związane z hotelami, branżą fitness i restauracjami zostają podtrzymane.
Minister zdrowia: Jest zasadnicza różnica między siłownią a muzeum
Foto: Adam Guz / KPRM
W czwartek na konferencji w KPRM minister zdrowia odpowiedział jednemu z dziennikarzy, który zapytał, co zdecydowało o tym, że od 1 lutego możemy pójść do muzeum, a nie możemy ćwiczyć na siłowni.
– Jest zasadnicza różnica między siłownią a muzeum. Ta różnica dotyczy chociażby sytuacji takiej, że korzystająć z siłowni – nie wiem, czy ja to muszę tłumaczyć – korzystamy z przebieralni, jest tam duży wysiłek, przyspieszony oddech i tak dalej. Natomiast w przypadku muzeów możemy zachować praktycznie ten sam reżim sanitarny, który jest w sklepach – mówił minister zdrowia.
Źródło: red., RMF24.pl, Polska Federacja Fitness, KPRM / Facebook
otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.
Dodaj komentarz
Zaloguj się a:
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.