REKLAMA

Polonusi obradują w Arłamowie (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowym w Arłamowie rozpoczął się XXIII Światowy Polonijny Sejmik Olimpijski PKOL. Z ramienia zarządu, goszczących na Podkarpaciu polonusów witała wicemarszałek Maria Kurowska.

Tegoroczny Sejmik ma szczególne znaczenie  w związku z odbywającymi się w przyszłym roku igrzyskami w Rio de Janeiro. To właśnie podczas obrad obrane zostaną kierunki działań polonii zarówno brazylijskiej, jak i z całej Ameryki Łacińskiej, której przypadnie rola promocji Polski w trakcie imprezy.

Wicemarszałek Maria Kurowska zwracając się do zgromadzonych odczytała list marszałka Władysława Ortyla, w którym pisał m.in. o działaniach jakie podejmuje samorząd województwa:

– O atrakcyjności regionów w coraz większym stopniu decyduje ich dostępność dla międzynarodowego biznesu, turystów, sportowców, wreszcie ludzi szukających inspiracji kulturowych. Dlatego oprócz inwestycji w infrastrukturę komunikacyjną – na co jako samorząd województwa zwracamy szczególną uwagę – wspieramy także rozwój podkarpackiego sportu, turystyki i kultury – pisał marszałek Ortyl.

Następnie Maria Kurowska prosiła gości o promocję Podkarpacia w ich drugich ojczyznach:

– Mam nadzieję, że staną się Państwo swoistymi ambasadorami podkarpackiej ziemi, niesienia dobrej nowiny o tym,  jak nasze Podkarpacie rozkwita. Chciałabym także podziękować za pracę na rzecz ojczyzny jaką państwo wykonujecie, w zakresie kultury, sportu, działalności gospodarczej, polityki i w wielu innych dziedzinach. – dziękowała wicemarszałek Kurowska.

Źródło: Michał Mielniczuk, biuro prasowe UMWP

27-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

polonusi-obraduja-w-arlamowie-zdjecia