REKLAMA

Politechnika rozpoczyna współpracę z polską “NASA”

RZESZÓW / PODKARPACIE. Zbieranie funduszy na badania naukowe i wspieranie kierunku kosmonautyka – to dwa główne założenia, które ma realizować współpraca zawarta między Politechniką Rzeszowską, a Polską Agencją Kosmiczną.

foto: archiwum Rzeszów24.pl

foto: archiwum Rzeszów24.pl

W piątek na PRz odbył się “Dzień informacyjnego sektora kosmicznego”. Podpisana została wtedy umowa o współpracy między uczelnią, a PAK-ą (popularnie nazywana jest polską NASĄ). Wykłady skupiały się na budowaniu relacji między dwoma placówkami. Wszystko po to, aby skorzystali na tym studenci.

Polska Agencja Kosmiczna rozpoczęła działania w 2014 roku. Od tego czasu wciąż się rozwija i tworzy nowe oddziały. Ten rzeszowski powstał właśnie w budynku Politechniki. Jak na razie, w pojedynkę kieruje nim Justyna Sokołowska, do której niebawem ma dołączyć jeszcze dwóch inżynierów.

PAK pracuje nad tworzeniem laboratoriów i przeprowadzaniem badań. Ze środków finansowych, jakimi dysponuje, ma skorzystać rzeszowska uczelnia, na której działa kierunek “kosmonautyka”. PAK-a i Politechnika zaczęły współpracę przy projekcie zakładającym obserwację satelit.

(az)

08-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

politechnika-rozpoczyna-wspolprace-z-polska-nasa-az003