REKLAMA

Politechnika rozbudowuje się w Jasionce

JASIONKA / PODKARPACIE. Nowa droga przeciwpożarowa i droga kołowania już niedługo zostaną wybudowane w Jasionce, gdzie kształci się młodych lotników. Inwestycja wyniesie ponad 5 milionów złotych.

samolot

foto: archiwum rzeszow24.pl

Wykonawcą inwestycji jest Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów w Rzeszowie. Umowę podpisali rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. Tadeusz Markowski i prezes przedsiębiorstwa Franciszek Kosiorowski.

W OKL-u zajęcia praktyczne odbywa rocznie około 100 osób. Nabywają niezbędne umiejętności, które później pozwalają im na pracę w polskich i zagranicznych liniach lotniczych.

Cztery lata temu uczelnia wybudowała już pas startowy o długości 900 m i szerokości 30 m. Teraz czas na kolejną inwestycję, która poprawi jakość zajęć dla studentów.

Droga kołowania wraz z ratowniczo-pożarową będzie szeroka na 10,5 m i długa na 900 m. Budowa pasa zakończy się w lipcu 2017 roku, a jej koszt to 5,2 mln złotych. Pomysł rzeszowskiej uczelni finansuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Inwestycja poprawi sprawność wykonywanych manewrów, zwiększy bezpieczeństwo i ułatwi odbywanie zajęć Politechnice w czasie, gdy na lotnisku będą odbywały się normalne kursy.

(az)

22-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

politechnika-rozbudowuje-sie-w-jasionce