REKLAMA

Politechnika dla chorych na białaczkę. Zostań dawcą jeszcze dziś!

RZESZÓW / PODKARPACIE. 16 grudnia w budynku Politechniki Rzeszowskiej można wstąpić do grona potencjalnych dawców szpiku. Akcja rzeszowskiej uczelni to okazja do pomocy choremu na białaczkę doktorowi Grzegorzowi Poplewskiemu z PRz.

Studenci Politechniki zdecydowali się na włączenie w akcję już po raz kolejny. 16 grudnia (w środę) do godziny 17:00 będzie można zarejestrować się w uczelnianych segmentach V, L, P oraz H. Pobranie wymazu, które trwa zaledwie kilka minut, może uratować czyjeś życie. – Może komuś z nas uda się w przyszłości pomóc wygrać walkę z białaczką – mówi Marcin, student PRz.

Dawcą może zostać osoba w wieku od 18 do 55 lat, bez żadnych schorzeń, o wskaźniku masy nie wyższym niż 40 BMI. Wystarczy podejść do stoiska, gdzie wypełnia się specjalny formularz z danymi osobowymi. Wolontariusze pobierają następnie wymaz śliny z wewnętrznej części policzka.

Z białaczką walczy pracownik Politechniki – dr inż. Grzegorz Poplewski. Dzięki zaangażowaniu studentów i wszystkich rzeszowian, niezbędną pomocą można podzielić się również z nim.

(az)

 

16-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

politechnika-dla-chorych-na-bialaczke-zostan-dawca-jeszcze-dzis-az003