REKLAMA

Polisa na narty PZU w Polsce – czy to się opłaca?

Ubezpieczenie na narty warto mieć nawet wówczas, gdy wyjazd jest zorganizowany w Polsce. Choć opieka medyczna wszystkim osobom, które są w Polsce objęte ubezpieczeniem zdrowotnym, przysługuje bezpłatnie, to jednak skutki wypadków na nartach bywają bardzo długotrwałe i wymagają skomplikowanej rehabilitacji.

Polisa turystyczna w PZU

PZU polisa na narty to rozwiązanie, które pozwala na pokrycie kosztów nieszczęśliwych zdarzeń, do których dojdzie w czasie pobytu ubezpieczonego na nartach. Najczęściej tego typu polisy przydają się za granicą – bo tam możemy liczyć tylko na częściową pomoc medyczną w ramach Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Jazda na nartach to jednak ryzykowny sport i warto ubezpieczyć się, nawet jeśli szusuje się po polskich stokach.

Ubezpieczenie narciarskie w Polsce

Na terenie naszego kraju hospitalizacja, badania czy operacje nie wiążą się z kosztami – pokrycie tych opłat mamy zapewnione w ramach publicznej służby zdrowia. Warto jednak pamiętać, że powrót do zdrowia może takie wydatki już generować.

Najczęstszymi kontuzjami wśród narciarzy są wszelkiego rodzaju urazy kończyn – złamania, zwichnięcia, skręcenia czy zerwania więzadeł. Nie są to błahe problemy zdrowotne. które można wyleczyć w kilka dni. Wymagają one specjalistycznej opieki, a po okresie leczenia przychodzi czas na długą i wymagającą rehabilitację, która pomoże wrócić do formy.

Niestety – oczekiwanie na ćwiczenia, rehabilitację czy fizjoterapię w Polsce bywa bardzo długie. Przy urazach kończyn niezwykle ważne jest, by rekonwalescencję rozpocząć możliwie jak najszybciej. Wówczas, jedynym rozwiązaniem wydaje się rehabilitacja w gabinecie prywatnym. Takie wizyty są jednak kosztowne. Warto też pamiętać, że w czasie rekonwalescencji i rehabilitacji jest się wyłączonym z aktywności zawodowej. Pobyt na zwolnieniu lekarskim to spadek uzyskiwanych dochodów aż o 20%.  Wszystko to sprawia, że nie tylko pojawiają się dodatkowe wydatki związane z rehabilitacją, ale również comiesięczna pensja jest mniejsza. Może się pojawić problem z brakiem dostatecznych środków na skuteczne i efektywne leczenie. Takie koszty może pokryć polisa narciarska, które zapewnia pokrycie kosztów leczenia prywatnego i rehabilitacji oraz ubezpieczenie NNW – od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Co zapewnia ubezpieczenie na narty w Polsce?

Ubezpieczenie na narty w Polsce na www.ubezpieczeniaonline.pl, dzięki któremu poszkodowany otrzyma pieniądze z polisy pozwoli na opłacenie niezbędnych wizyt, ćwiczeń i ewentualnych nawet sprzętów rehabilitacyjnych (np. kule czy wózek inwalidzki, zależnie od poważności wypadku). Sfinansowanie całego procesu dochodzenia do zdrowia, bez konieczności czerpania na to środków z własnych pieniędzy daje znaczne poczucie bezpieczeństwa, pozwala czuć się pewnie i gwarantuje utrzymanie dotychczasowego standardu życia, a o to właśnie chodzi w ubezpieczeniu. Poza tym w ramach krajowej polisy można ochroną objąć swój bagaż i sprzęt sportowy oraz zapewnić sobie OC w życiu prywatnym (przydatne w razie wyrządzenia szkód osobom trzecim).

Czy zatem opłaca się wykupić ubezpieczenia na narty w Polsce? Oczywiście, że tak. W sytuacji choroby każde dodatkowe pieniądze są przydatne i potrzebne, a wszystkie uzyskane z polisy środki można przeznaczyć na własne potrzeby związane z wracaniem do pełnego zdrowia i pełnej sprawności.

 

Artykuł sponsorowany
21-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

polisa-na-narty-pzu-w-polsce-czy-to-sie-oplaca