REKLAMA

Policyjny pościg na ulicach Rzeszowa! Uciekinier był pijany! (WIDEO)

|

Policyjny pościg na ulicach Rzeszowa! Uciekinier był pijany! (WIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Niemal 3 promile alkoholu miał 34-letni kierujący peugeotem, który w czwartek wieczorem nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policjantami ulicami Rzeszowa. Pościg zakończył się na ulicy Hetmańskiej, gdy mężczyzna próbował ominąć policyjną blokadę i uderzył w oznakowany radiowóz.

303-204038

Foto: Podkarpacka Policja

W czwartek (13 lutego br.) wieczorem około godziny 20:45 na skrzyżowania ulic Powstańców Warszawy i Dąbrowskiego, policjanci ruchu drogowego pełniący służbę nieoznakowanym radiowozem, zauważyli kierującego peugeotem, który jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. W związku z wykroczeniem policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli.

Kierowca, mimo podania świetlnych i dźwiękowych sygnałów do zatrzymania, zignorował je i zaczął uciekać. O sytuacji policjanci poinformowali dyżurnego i podjęli pościg za kierującym. Mężczyzna nie zatrzymywał się, uciekając ulicami Chrobrego, Piastów, Dominikańską, Powstańców Warszawy.

Gdy ponownie wjechał na ulicę Dąbrowskiego, ominął inny radiowóz, również używający sygnałów uprzywilejowania, który próbował uniemożliwić mu dalsza jazdę. Kierujący uciekał dalej w kierunku placu Śreniawitów, gdzie skręcił w ulicę Hetmańską. Tam został zablokowany przez policyjne radiowozy skierowane do pościgu przez dyżurnego. Próbując ponownie je ominąć i zawrócić w kierunku placu Śreniawitów, mężczyzna uderzył w blokujący przejazd oznakowany radiowóz. Na szczęście nikt nie został ranny.

303-204037

Foto: Podkarpacka Policja

Kierowcą peugeota okazał się 34-letni mieszkaniec Rzeszowa. Badanie wykazało u niego niemal 3 promile alkoholu. Samochód, którym kierował nie miał aktualnych badań technicznych. Policjanci zabezpieczyli go na parkingu strzeżonym, a mężczyzna trafił do izby wytrzeźwień.

Po wytrzeźwieniu policjanci przedstawią mu zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymania się do kontroli. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. W odrębnym postępowaniu 34-latek odpowie za popełnione podczas ucieczki wykroczenia, a tych może być nawet kilkanaście.

Źródło: Podkarpacka Policja

14-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

policyjny-poscig-na-ulicach-rzeszowa-uciekinier-byl-pijany-wideo-8264-00r2kc