REKLAMA

Policyjny pościg! 25-letni kierujący z 4 zakazami prowadzenia pojazdów

PALIKÓWKA, POWIAT RZESZOWSKI / PODKARPACIE. 4 zakazy prowadzenie pojazdów obowiązywały 25-letniego kierującego, który w czwartek nie zatrzymał się do kontroli. Powodem kontroli było przekroczenie przez niego dopuszczalnej prędkości. Policjanci podjęli pościg i zatrzymali go po kilku kilometrach. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

1-225408_1_1
Foto: policja.pl / zdjęcie poglądowe

 

W czwartek w Palikówce policjanci ruchu drogowego prowadzili kontrole prędkość pojazdów. Około godziny 8:00, dokonali pomiaru prędkości samochodu marki Iveco. Kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość o 33 km/h. W związku z ujawnionym wykroczeniem, policjanci podali kierującemu sygnał do zatrzymania. Jednak mężczyzna jadący ciężarówką nie zahamował, ominął policjanta i zaczął uciekać.

Funkcjonariusze ruszyli w pościg. Uciekający kierowca jechał całą szerokością drogi. Po kilku kilometrach, gdy skręcił w drogę gruntową, policjanci zatrzymali go.

 

Kierującym iveco okazał się 25-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego. Po sprawdzeniu okazało się, co było powodem jego zachowania. 25-latek był wprawdzie trzeźwy, jednak posiadał 4 aktualne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów wszystkich kategorii. Po wykonaniu czynności, mężczyzna został zwolniony, a jego samochód przekazany wskazanej osobie.

Teraz grozi mu odpowiedzialność karna za niezatrzymanie się do kontroli oraz za złamanie sądowego zakazu. Odpowie również za popełnione wykroczenia – prowadzenie pojazdu bez uprawnień i niestosowanie się do ograniczenia prędkości.

 

KMP Rzeszów

 

20-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)