REKLAMA

Policyjny dron w kolejnych działaniach na drogach Podkarpacia (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Od kilku miesięcy podkarpaccy policjanci do swoich zadań wykorzystują bezzałogowy statek powietrzny. Dron okazuje się niezastąpiony w wielu sytuacjach. W czwartek funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego z komendy wojewódzkiej obserwowali zachowania kierowców na terenie powiatudębickiego.

303-228080

 

W czwartek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, wraz z policjantami dębickiej drogówki, kontrolowali przy użyciu drona przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierowców, którzy podróżowali drogami powiatu dębickiego.

Swoje działania skupili głównie na odcinku drogi krajowej nr 94 oraz drogi wojewódzkiej nr 985, gdzie bezzałogowy statek powietrzny, za pomocą kamery, rejestrował zachowania kierujących.

 

Policyjny dron pozwala na rejestrowanie zachowań uczestników ruchu drogowego, a tym samym na ujawnianie wykroczeń – m. in. wyprzedzanie na skrzyżowaniu, przejściu dla pieszych, niestosowania się kierujących do sygnalizacji świetlnej.

Podczas działań policjanci ruchu drogowego ujawnili wykroczenia głównie dotyczące niestosowania się do sygnalizacji świetlnej. Za popełnione wykroczenia 4 kierowców zostało ukaranych mandatami, jeden z kierowców został pouczony. Wobec jednego z kierujących, do sądu zostanie skierowany wniosek o ukaranie.

Celem prowadzonej akcji było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

 

Po raz kolejny policja apeluje do pieszych i zmotoryzowanych użytkowników dróg o zachowanie szczególnej uwagi w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych. Wszyscy użytkownicy dróg powinni mieć świadomość, że w dużej mierze, to od ich zachowania na drodze, zależy własne bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego często bywają bez szans na przeżycie w zderzeniu z pojazdem. Chwila nieuwagi na przejściu dla pieszych, może kosztować życie innej osoby!

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

 


13-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)