REKLAMA

Policyjne działania “MOTOCYKL” na drogach Podkarpacia

RZESZÓW / PODKARPACIE. Początek wakacji to okazja do tego, aby wyruszyć w bliższą czy dalszą podróż. Już obserwujemy zwiększony ruch turystyczny. Na drogach pojawiło się też sporo jednośladów. Aby zapobiegać wypadkom z ich udziałem, często tragicznych w skutkach, w ten weekend uwaga policjantów ruchu drogowego koncentrować się będzie zwłaszcza na motocyklistach i motorowerzystach. Już w tę sobotę rusza akcja “Motocykl”.

303-225318

 

Sezon motocyklowy w pełni. Większa liczba motocyklistów i motorowerzystów skutkuje wzrostem zdarzeń drogowych z ich udziałem. Niektóre mają bardzo poważne konsekwencje, najczęściej właśnie dla osób podróżujących jednośladami.

Nieprzypadkowo określamy ich mianem niechronionych uczestników ruchu drogowego, bowiem nie chroni ich ani karoseria pojazdu, pasy bezpieczeństwa, czy poduszki powietrzne. Jedyną ochroną jest kask i odpowiednia odzież.

 

Aby ograniczyć liczbę wypadków, podkarpaccy policjanci, podczas weekendu będą prowadzić działania prewencyjne i kontrolne pod nazwą „Motocykl”. Uwaga funkcjonariuszy będzie skierowana na kierujących motocyklami i motorowerami.

Policjanci będą zwracać uwagę na niebezpieczne zachowania kierowców, zbyt szybką jazdę, niewłaściwe manewry wyprzedzania czy omijania. Funkcjonariusze będą stanowczo reagować na przestępstwa i wykroczenia drogowe.  Podczas kontroli, mundurowi sprawdzą trzeźwość kierujących, ich uprawnienia do kierowania oraz wyposażenie i stan techniczny pojazdów.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Dla każdego jest miejsce na drodze!

 

KWP w Rzeszowie

 

26-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)