REKLAMA

Policyjna akcja: „Trzeźwy poranek”

RZESZÓW / PODKARPACIE. 102 kierujących, którzy usiedli za kierownicą mimo wypitego wcześniej alkoholu, ujawnili wczoraj podkarpaccy policjanci. To wynik wzmożonych kontroli w ramach działań “Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 11 874 kierujących pojazdami na drogach Podkarpacia. Zatrzymali 86 uprawnień do kierowania.

Policyjna akcja rozpoczęła się 27 lipca o godz. 5. Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Policjanci skontrolowali w tym czasie 11 874 kierujących.

Z podsumowania akcji wynika, że policjanci ujawnili 102 kierowców, którzy wcześniej pili alkohol. U 52 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila. Ci kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 50 odpowie za wykroczenie.

W czasie działań policjanci zatrzymali także 86 uprawnień do kierowania.

Źródło: KWP

28-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

policyjna-akcja-trzezwy-poranek