REKLAMA

Policyjna akcja “Motocykl”

Dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, policjanci prowadzą na drogach województwa podkarpackiego policyjną akcję „Motocykl”. Akcja skierowana jest do użytkowników jednośladów.

303-168587

Foto: Podkarpacka Policja

“Motocykl” to policyjna akcja, której celem jest dbanie o bezpieczną i rozważną jazdę oraz egzekwowanie przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Dlatego dbając o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi, policjanci prowadzą dziś i jutro, na drogach województwa policyjną akcję „Motocykl”. Podczas prowadzonych działań, funkcjonariusze będą przede wszystkim kontrolować kierujących jednośladami, sprawdzać stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących oraz prędkość z jaką się poruszają.

Policjanci podczas działań będą również zwracać uwagę właścicielom jednośladów na stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników dróg. Celem akcji jest przede wszystkim przypominanie, uświadamianie oraz zwracanie uwagi, na zagrożenia wynikające z korzystania z jednośladów.

Kom. Paweł Grześ z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, mówił o tym, że do głównych przyczyn wypadków drogowych wciąż należy zaliczyć nadmierną prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, czy wymuszanie pierwszeństwa przejazdu. Policjant zwrócił również uwagę na to, że problemy z prawidłowym włączeniem się do ruchu są też przyczyną zdarzeń z udziałem motocyklistów.

Policjanci apelowali o wzajemny szacunek i uwagę, gdyż kierowcy muszę widzieć się wzajemnie i właściwie na siebie reagować.

Źródło: Podkarpacka Policja

24-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

policyjna-akcja-motocykl-36