REKLAMA

Policjantki wsparły rzeszowskie Amazonki! Kalendarz podbił serca darczyńców

RZESZÓW / PODKARPACIE. „Kobiety Kobietom” – kalendarz na 2020 rok – podbił serca darczyńców z całej Polski. Został on wydany z okazji 95. rocznicy powołania Policji kobiecej. Pieniądze z jego sprzedaży wsparły „Rzeszowski Klub Amazonka”. Na konto rzeszowskiego stowarzyszenia wpłynęło ponad 12 tysięcy złotych. 

303-201484

Foto: Podkarpacka Policja

Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku funkcjonariusze z Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wydali policyjny kalendarz – „Kobiety Kobietom”. Autorzy kalendarza postanowili w całości poświęcić go kobietom, ponieważ w tym roku przypada 95. rocznica utworzenia Policji Kobiecej w II Rzeczypospolitej.

Na 12 kartach, zostały przedstawione sylwetki policjantek i kobiet pracujących w komendzie wojewódzkiej. Kalendarz o kobietach i dla kobiet – wsparł charytatywnie bardzo ważny cel. We współczesnym świecie problem walki z chorobami nowotworowymi należy do najpoważniejszych.

Dochód z części nakładu został przeznaczony na stowarzyszenie „Rzeszowskiego Klubu Amazonka”. Dzięki darczyńcom z całej Polski, na konto stowarzyszenia wpłynęło ponad 12 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przekazane m. in. na rehabilitację kobiet po mastektomii. Funkcjonariusze dziękują za wsparcie akcji.

Wydanie kalendarza zostało sfinansowane przez Zarząd Wojewódzki NSZZP Policjantów, Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz Prezydenta Miasta Rzeszowa.

303-201485

303-201486

303-201487

Źródło: Podkarpacka Policja

06-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

policjantki-wsparly-rzeszowskie-amazonki-kalendarz-podbil-serca-darczyncow-184-00r2kc