REKLAMA

Policjant z Rzeszowa mistrzem Polski służb mundurowych w Crossie!

Starszy sierżant Jakub Burghardt z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zdobył „nóż komandosa”. To nagroda dla zwycięzcy XXIII Biegu o nóż komandosa im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego. Zawody mają rangę Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Crossie.

303-196400

Foto: policja.pl

5 października w Lublińcu odbył się XXII Bieg o nóż komendosa. Są to zawody rangi Mistrzostw Polski. W kategorii mężczyzn tytuł Mistrza Polski zdobył st.sierż. Jakub Burghard z rzeszowskiej Policji. W zawodach wzięło udział kilkuset mundurowych z różnych formacji z całego kraju oraz z zagranicy, m.in. Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Służby Celnej, Służby Ochrony Kolei. W sumie 68 drużyn.

St. sierż. Jakub Burghardt w Policji pracuje od 2013 roku. Na co dzień służbę pełni w Wydziale Konwojowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Jakub to policjant z prawdziwym sportowym zacięciem. Od  zawsze pasjonował się sportem, a swoją przygodę z bieganiem rozpoczął jeszcze szkole podstawowej. Jest wielokrotnym mistrzem Polski. Przez wiele lat był reprezentantem kadry Polski w lekkiej atletyce, gdzie wielokrotnie reprezentował nasz kraj na różnych zawodach, często międzynarodowych. Startował w wielu biegach ulicznych, wygrywając największe. Swoją sportową karierę kontynuuje w reprezentacji lekkoatletycznej Komendanta Głównego Policji.

303-196401
Foto: policja.pl

Zawody są bardzo ciężką i wymagającą próbą, wytyczoną w pięknych lublinieckich lasach. Trasa liczyła dystans 10 kilometrów. Prowadziła ona leśnymi duktami z wieloma podbiegami i piaszczystymi odcinkami. Główna trudność tego biegu polega na tym, że pokonywany jest on w umundurowaniu ćwiczebnym i wysokich butach taktycznych. W tym roku, podobnie jak w poprzednich edycjach Mistrzostw, bezkonkurencyjni okazali się policyjni biegacze wchodzący w skład reprezentacji polskiej Policji, którzy wygrali obydwie klasyfikacje indywidualne, a także klasyfikację drużynową kobiet.

Źródło: Podkarpacka Policja

09-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

policjant-z-rzeszowa-mistrzem-polski-sluzb-mundurowych-w-crossie-2984-00r2kc