REKLAMA

Policjant KWP w Rzeszowie odznaczony za oddawanie krwi!

RZESZÓW / PODKARPACIE. W siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Otrzymali je krwiodawcy, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi. Ministerialnym orderem został odznaczony sierż. sztab. Artur Fronc z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

303-203556

Foto: sierż. szt. Artur Fronc / Podkarpacka Policja

We wtorek w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie sierż. szt. Artur Fronc odebrał Ministerialny order „Honorowego Dawcy Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Jest to wyraz szczególnej nobilitacji policjanta Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Sierż. szt. Artur Fronc honorowo oddał już ponad 22 litry krwi.

Funkcjonariusz od 12 lat służy w Policji. Z Honorowym Krwiodawstwem związany jest od 10 lat i jak sam twierdzi: „krew oddaję honorowo z chęci niesienia pomocy innym ludziom”.

W poprzednich latach, sierż. szt. Fronc trzykrotnie był honorowany odznaczeniami Honorowego Dawcy Krwi – w 2013 roku otrzymał brązową odznakę honorową – „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III stopnia”, w 2016 roku srebrną odznakę honorową „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi II stopnia”, a w 2018 roku odebrał złotą odznakę honorową „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I stopnia”.

303-203557

Foto: Dyplom i legitymacja Honorowego Dawcy Krwi / Podkarpacka Policja

Źródło: Podkarpacka Policja

05-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

policjant-kwp-w-rzeszowie-odznaczony-za-oddawanie-krwi-9831-00r2kc