REKLAMA

Policjanci zatrzymali podejrzewanych o rozbój

RZESZÓW. Kilkunastu minut potrzebowali policjanci z wydziału wywiadowczo–interwencyjnego aby zatrzymać podejrzewanych o dokonanie rozboju. Trzech sprawców zaatakowało i okradło chłopaka wracającego ze szkoły. Szybka interwencja pozwoliła zatrzymać potencjalnych sprawców jeszcze w pobliżu miejsca zdarzenia.

Zdarzenie miało miejsce dzisiaj około godziny 13:20 przy ulicy Langiewicza. Wracającego do domu 15-latka zaczepiło trzech nieznanych młodych mężczyzn. Napastnicy wykręcili chłopakowi ręce, zaciągnęli do pobliskiego parku i okradli. Mężczyźni zabrali mu saszetkę, w której był telefon komórkowy i klucze.

Całą sytuację widział jednak przypadkowy świadek. Zawiadomił dyżurnego rzeszowskiej komendy. Skierowani na miejsce policjanci, na podstawie opisu przekazanego przez pokrzywdzonego już po kilkunastu minutach, po krótkim pościgu zatrzymali potencjalnych sprawców. Funkcjonariusze odzyskali również skradzione przedmioty.

Podejrzewani dwaj 18-latkowie trafili do policyjnego aresztu. Trzeci zatrzymany 14-latek został umieszczony w policyjnej izbie dziecka. W sprawie trwają teraz dalsze szczegółowe ustalenia i czynności wyjaśniające. Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności. W przypadku nieletniego wypowie się sąd rodzinny.

POLICJA
KMP RZESZÓW

18-05-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

policjanci-zatrzymali-podejrzewanych-o-rozboj