REKLAMA

Policjanci zatrzymali podejrzanego o udział w oszustwie “na funkcjonariusza” (WIDEO, ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o udział w oszustwie na tzw. funkcjonariusza. Zatrzymany, mieszkaniec Przemyśla na prośbę nieznanego mężczyzny w zamian za 200 złotych założył konto, na które oszukana kobieta przelewała pieniądze. Pieniądze miały pomóc rzekomym funkcjonariuszom w zatrzymaniu oszustów. Mężczyzna przyznał się do winy i usłyszał zarzut.

Do oszustwa doszło we wrześniu w Rzeszowie. Z pokrzywdzoną na numer telefonu stacjonarnego skontaktował się nieznany jej mężczyzna. Poinformował kobietę, że jej oszczędności w banku są zagrożone natomiast on we współpracy z prokuratorem rozpracowuje szajkę oszustów wyłudzających pieniądze od osób starszych. Aby zabezpieczyć oszczędności powinna je wybrać z banku i wpłacić na podane przez rozmówcę konto. Pozwoli to również zatrzymać oszustów.

Po kilku telefonach pokrzywdzona, 80-letnia mieszkanka Rzeszowa, uwierzyła mu, wybrała pieniądze i wpłaciła je na podane konto. Dzień później, ten sam mężczyzna, telefonicznie polecił pokrzywdzonej zaciągnąć kredyt w banku, a pieniądze przelać na ten sam wskazany przez niego rachunek. Sytuacja powtórzyła się także trzeci raz. Pokrzywdzona zaciągnęła kolejny kredyt i ponownie poszła wpłacić pieniądze.

Jednak dyspozycja kolejnej wpłaty na cudze konto wzbudziła wątpliwości pracownicy banku. Po rozmowie z pokrzywdzoną doszła do wniosku, że kobieta jest oszukiwana. O swoich podejrzeniach zawiadomiła policjantów. Okazało się, że kobieta faktycznie stała się ofiarą oszustów.

Po przyjęciu zawiadomienia o przestępstwie wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego rzeszowskiej komendy. Zebrane przez nich informacje, w tym ustalenia operacyjne umożliwiły namierzenie właściciela rachunku, na które pokrzywdzona przelewała pieniądze. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec Przemyśla. Funkcjonariusze zatrzymali go w pobliżu miejsca zamieszkania.

Już podczas wstępnych rozmów przyznał się do udziału w oszustwie. W sierpniu w Przemyślu zaczepił go nieznany mężczyzna. Zaproponował mu założenie konta w banku z internetowym dostępem do rachunku. W zamian za to 19-latek otrzymał 200 złotych. Po dopełnieniu formalności 19-latek przekazał dokumentację rachunku temu mężczyźnie.

Podczas przesłuchania zatrzymany złożył wyjaśnienia potwierdzając wcześniejsze ustalenia. Miał świadomość, że bierze udział w przestępstwie. Przyznał się również do winy. Policjanci przedstawili mu zarzut oszustwa za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Rzeszów

30-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

policjanci-zatrzymali-podejrzanego-o-udzial-w-oszustwie-na-funkcjonariusza-wideo-zdjecia-00e8mc