REKLAMA

Policjanci zatrzymali 76 kg nielegalnego tytoniu (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Ponad 76 kilogramów nielegalnej krajanki tytoniowej oraz liści tytoniu zabezpieczyli policjanci w zlikwidowanej nielegalnej wytwórni. Funkcjonariusze zabezpieczyli również krajalnice do tytoniu. Trzy osoby zostały zatrzymane i usłyszały zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego.
Na trop nielegalnej wytwórni tytoniu wpadli policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rzeszowskiej komendy. Funkcjonariusze uzyskali informację, o osobach sprzedających nielegalny tytoń. Osoby te również same produkowały sprzedawaną krajankę tytoniową.

Policjanci zweryfikowali uzyskane informacje i wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej weszli do domów podejrzewanych osób. Pod jednym z adresów zatrzymali 62-letniego mężczyznę i 61-letnia kobietę, mieszkańców Rzeszowa. W trakcie przeszukania lokalu zabezpieczyli kilkadziesiąt kilogramów tytoniu w postaci krajanki i liści. Następnie funkcjonariusze sprawdzili adres, gdzie zameldowany był mężczyzna. Na miejscu zastano córkę zatrzymanej kobiety. Usiłowała ona wywieźć i ukryć kolejną partię tytoniu oraz maszynę służąca do jego rozdrabniania. W mieszkaniu policjanci znaleźli kolejnych kilkadziesiąt kilogramów nielegalnego tytoniu.

Łącznie podczas akcji funkcjonariusze zabezpieczyli niemal 76,5 kilograma liści tytoniowych oraz krajanki tytoniowej oraz dwie maszyny służące do jej produkcji. Straty skarbu państwa z tytułu niezapłaconego podatku oszacowano na ponad 43 tys. złotych.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. 62-letni mężczyzna odpowie za produkcję i handel, a 61-letnia kobieta za handel wyrobami akcyzowymi. Jej 22-letni córka odpowie za pomocnictwo w ukryciu nielegalnych produktów i maszyn.

źródło: KMP Rzeszów

13-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

policjanci-zatrzymali-76-kg-nielegalnego-tytoniu-zdjecia