REKLAMA

Policjanci z Rzeszowa rozbili grupę przestępczą, handlującą narkotykami

RZESZÓW. Policjanci Zarządu w Rzeszowie CBŚ KGP rozbili grupę, handlującą narkotykami. Zatrzymano ok.14 osób, zajmujących się przemytem. 

narkotyki

 

ZDJ.: KWP

Jak podaje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, grupa działała głównie na terenie województwa śląskiego. Grupa ta zajmowała się przemytem i wprowadzaniem do obrotu znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych na terenie Gliwic i innych miejscowości. Policjanci zabezpieczyli narkotyki w postaci marihuany, amfetaminy i haszyszu o czarnorynkowej wartości około 750 tys. zł. Zlikwidowali też plantacje konopi.

Pierwszy etap operacji wymierzonej w handlarzy miał miejsce w marcu 2014 r. Wtedy to zatrzymano dwie osoby, zlikwidowano nielegalną uprawę konopi oraz ujawniono magazyn, w którym przechowywane były narkotyki. W trakcie policyjnej akcji zabezpieczono 330 gramów marihuany, 3,5 kg amfetaminy, 12 kg haszyszu oraz jedną jednostkę broni palnej wraz z amunicją, należącą do jednego z głównych liderów grupy.

We wtorek przeprowadzono ostatni etap operacji, który umożliwił zatrzymanie 10 osób. Policjanci podają, że przedstawiono im zarzuty o posiadanie i wprowadzanie do obrotu narkotyków. W trakcie tych działań zabezpieczono kolejne narkotyki w ilości 350 gramów marihuany oraz 150 gramów amfetaminy. Zatrzymani to mieszkańcy Gliwic i Rudy Śląskiej.

23-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

policjanci-z-rzeszowa-rozbili-grupe-przestepcza-handlujaca-narkotykami