REKLAMA

Bieszczady odwiedziło znacznie więcej turystów niż w latach ubiegłych

POLAŃCZYK / PODKARPACIE. Przez okres dwóch wakacyjnych miesięcy, stała załoga Posterunku Policji w Polańczyku, wspierana była przez funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji z Rzeszowa. Dzięki ich współdziałaniu tegoroczne wakacje były bezpieczne o czym świadczy poniższe podsumowanie.

bieszczady

Źródło: KPP Lesko

Bieszczady w tym roku cieszyły się dużą popularnością wśród turystów, którzy liczniej niż w latach ubiegłych odwiedzili nasz region. Dużym zainteresowaniem cieszyły się miejscowości położone nad wodami bieszczadzkich jezior – Polańczyk i Solina. Sześciu policjantów pełniących na stałe służbę w Polańczyku, wsparło ośmiu funkcjonariuszy z Rzeszowa. Dodatkowo dwóch policyjnych stermotorzystów zasiliło załogi policyjnych łodzi patrolujących teren Jeziora Solińskiego.

bi

Źródło: KPP Lesko

Podczas tych dwóch wakacyjnych miesięcy, policjanci kontrolowali wyposażenie jednostek pływających po jeziorze, sprawdzali również stan trzeźwości osób nimi sterujących. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi w postaci quadów i łodzi możliwym było monitorowanie trudno dostępnych miejsc nad wodą, dzikich obozowisk, plaż i terenów przywodnych. Zadaniem policjantów było nie tylko patrolowanie terenów jeziora solińskiego, ale przede wszystkim reagowanie na wszelkie przejawy łamania prawa. – informuje KPP Lesko

Zmienna pogoda spowodowała, że nad Zalewem Solińskim policyjni stermotorzści wielokrotnie interweniowali i ratowali wypoczywających i pływających na równego rodzaju sprzęcie i brali udział w akcjach ratunkowych.

Funkcjonariusze doskonalili również swoje umiejętności i wspólnie z bieszczadzkimi ratownikami brali udział w szkoleniach i ćwiczeniach na wodzie.

W czasie wakacji, policjanci z Polańczyka spotykali się uczestnikami letniego wypoczynku. Spotkania odbywały się w ramach akcji “Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Przeprowadzili także różnego rodzaju akcje profilaktyczne promujące bezpieczny wypoczynek nad wodą.

Źródło: KPP Lesko

Autor: Amelia Krupik


03-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)