REKLAMA

Policjanci wyeliminowali dwudziestu przestępców drogowych na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Podczas akcji „Trzeźwość”, funkcjonariusze skontrolowali ponad 20 tys. kierujących. Za przestępstwo, jakim jest kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, odpowie 20 kierowców.

W sobotę i w niedzielę, podkarpaccy policjanci prowadzili działania, których celem było zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

– Policjanci ruchu drogowego realizowali zadania w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie całego województwa. Sprawdzili stan trzeźwości 20 514 kierujących. Podczas działań ujawnili 40 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. 20 kierowców odpowie za popełnione wykroczenie, a 20 za przestępstwo – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

386-97139_mo3_1

Policja przypomina, że jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to. Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

Źródło: KWP w Rzeszowie.

04-03-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)