REKLAMA

Policjanci wspierają potrzebujących (FOTO)

RZESZÓW. Święta, to czas składania życzeń i obdarowywania prezentami. Funkcjonariusze z komisariatu w Śródmieściu wsparli jedną z potrzebujących rodzin, mieszkającą na podległym im terenie. Wcześniej z okazji mikołajek, policjanci z komisariatu w Boguchwale, przekazali prezenty dla podopiecznych rzeszowskiego Hospicjum dla Dzieci.

RZESZOW
Rolą policji jest nie tylko ściganie sprawców przestępstw, karanie osób popełniających wykroczenia, pilnowanie porządku i interweniowanie, gdy zostanie on zakłócony. Każdego dnia funkcjonariusze strają się nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują. Nie ma na to lepszego czasu niż grudzień – mikołajki, gwiazdka i święta. Ze wsparciem dla potrzebujących pospieszyli policjanci z komisariatów w Środmieściu i Boguchwale.

Policjanci ze Śródmieścia, wielokrotnie wspierali potrzebujące rodziny, mieszkające w rejonie ich działania. Zazwyczaj przyłączali się do Szlachetnej Paczki, jednak w tym roku, sami wybrali rodzinę, której postanowili pomóc. W wyborze rodziny pomógł policjantom Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie.

Policjanci i pracownicy cywilni z komisariatu zebrali pieniądze, za które przygotowali świąteczne prezenty. W „paczce” znalazły się m.in. produkty żywnościowe, artykuły chemii gospodarczej, odzież, zabawki i upominki dla dzieci.

W miniony wtorek, dzielnicowi odwiedzili rodzinę i przekazali przygotowane dla niej wsparcie. Podarunki trafiły do matki samotnie wychowującej trójkę dzieci w wieku 4, 11 i 15 lat. Prezenty sprawiły dużą radość i wywołały uśmiech na jej twarzy. Policjanci również dostali od rodziny pamiątkowy stroik świąteczny, kartkę z życzeniami i opłatek.

Wcześniej, bo z okazji mikołajek, wsparcia dla potrzebującym udzielili policjanci i pracownicy z komisariatu w Boguchwale. Oni postanowili przekazać upominki dla podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.

Przeprowadzili zbiórkę, a za zebranie pieniądze przygotowali paczki z artykułami kosmetycznymi, spożywczymi i zabawkami. Przy wyborze prezentów dla dzieci policjanci kierowali się „marzeniową listą mikołajkową”, którą podopieczni hospicjum wysłali do Świętego Mikołaja, poprzez stronę internetową ośrodka.

Dokładnie 6 grudnia, funkcjonariusze odwiedzili hospicjum. Niestety, ograniczenia w odwiedzinach nie pozwoliły im na spotkanie się z dziećmi, dlatego przygotowane podarunki przekazali ich opiekunom.

źródło: KMP Rzeszów


ZOBACZ RÓWNIEŻ: Życzenia świąteczne Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie – Rafała Piecha

tvPolska

24-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

policjanci-wspieraja-potrzebujacych-foto-1534