REKLAMA

Policjanci w przedwojennych mundurach na święcie Paniagi (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. 3 maja 2015 roku czas na rzeszowskiej ulicy 3 Maja, głównym miejskim deptaku ochrzczonym przed laty przez rzeszowian Paniagą, cofnął się o blisko sto lat. Życie na ulicy wróciło do lat 20. ubiegłego stulecia. O porządek zadbali więc przedwojenni policjanci.

Niemałą sensacją  święta Paniagi było pojawienie się policjantów w historycznych, przedwojennych mundurach.Wiele osób prosiło o pamiątkowe fotografie, policyjne mundury i akcesoria używane w czasach II Rzeczypospolitej wzbudzały wielkie zainteresowanie. Policjanci cierpliwie pozowali i opowiadali o swoim hobby, jakim jest pielęgnowanie pamięci o zawodowych poprzednikach.

3 maja na rzeszowskiej Paniadze służbę pełnili  członkowie Krośnieńskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej utworzonej przez inspektora Adama Pietrzkiewicza, Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie. Tworzą ją policjanci z komendy miejskiej w Krośnie (inspektor Adam Pietrzkiewicz, podinspektor Piotr Furmanek, aspirant sztabowy Beata Winiarska, młodszy aspirant Beata Raus) i policjant z komendy miejskiej w Rzeszowie, młodszy aspirant Marcin Dziubak.

Policjanci – rekonstruktorzy wzięli wcześniej udział w wojewódzkich obchodach Święta Konstytucji 3 Maja, które odbyły się pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki na rzeszowskim Rynku z udziałem m. in. Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinspektora Zdzisława Stopczyka.

źródło: KWP Rzeszów

04-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)