REKLAMA

Policjanci spotkali się z ukraińskimi uchodźcami

KROSNO/PODKARPACIE. Uchodźcy z objętej wojną Ukrainy, uczestniczyli w spotkaniu z policjantami krośnieńskiej komendy. Słuchacze dowiedzieli się m.in. o miejscach, w których mogą uzyskać pomoc prawną, obowiązujących przepisach oraz bieżących zagrożeniach na terenie naszego kraju.

Z uchodźcami spotkali się mł. asp. Arkadiusz Pałys oraz st. sierż. Anna Gołąb z krośnieńskiej komendy. Podczas prelekcji, zwracali uwagę na różne aspekty bezpieczeństwa, wskazując obszary zagrożeń, na które obcokrajowcy mogą być szczególnie narażeni podczas pobytu w naszym kraju.

uchodxcy 1

– Policjanci informowali uczestników spotkania o ich prawach i obowiązkach, wynikających z aktualnie obowiązujących przepisów oraz ogólnie przyjętych norm funkcjonowania społecznego. Ponadto, akcentowali problematykę dyskryminacji i przestępstw motywowanych uprzedzeniami, których ofiarami mogą stać się również ukraińscy uchodźcy – poinformowała Komenda Miejska Policji w Krośnie.

uchodxcy2

Spotkanie przeprowadzono we współpracy z Urzędem Miasta Krosna, w ramach aktywnego przeciwdziałania zagrożeniom związanym z handlem ludźmi, mowie nienawiści oraz innym przestępstwom motywowanym uprzedzeniami na tle narodowościowym lub wyznaniowym.

Źródło: KMP w Krośnie.

16-03-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)