REKLAMA

Policjanci prowadzą działania profilaktyczne nad wodą (FOTO)

RZESZÓW, BRATKOWICE, REGION / PODKARPACIE. Trwają policyjne działania „Bezpieczne wakacje 2020”. Częścią działań jest kolejna edycja ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. Policjanci Referatu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie kontrolują kąpieliska oraz miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. W czwartek spotkali się z wypoczywającymi nad zalewem w Bratkowicach.

303-210345

Foto: KMP Rzeszów

Prowadzący działania pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” policjanci w ramach swoich zadań kontrolują kąpieliska, plaże oraz miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Dla wypoczywających nad wodą funkcjonariusze prowadzą działania profilaktyczne. Ich celem jest promowanie właściwych zachowań osób podczas wypoczynku nad wodą oraz szerzenie wiedzy o obowiązujących przepisach i konsekwencjach łamania nakazów.

W czwartek funkcjonariusze Referatu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii spotkali się z wypoczywającymi nad zalewem w Bratkowicach.

Podczas kontroli w pierwszej kolejności sprawdzali, czy dzieci bezpiecznie wypoczywają pod opieką dorosłych, przestrzegali przed nieodpowiednimi zachowaniami nad wodą. Funkcjonariusze przypomnieli o obowiązku stosowania się do regulaminu kąpieliska, który jest zamieszczony na tablicy.

Na zakończenie spotkania wręczyli wypoczywającym ulotki informacyjne z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa nad wodą.

303-210346

303-210347

Źródło: KMP Rzeszów

18-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

policjanci-prowadza-dzialania-profilaktyczne-nad-woda-foto-3951-00r2kc