REKLAMA

Policjanci poszukują właściciela psów (FOTO)

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI, RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci z komisariatu w Głogowie Małopolskim prowadzą czynności zmierzające do ustalenia właściciela dwóch psów rasy Chart. Psy znalazł w lesie przypadkowy świadek w ubiegłym roku. Zawiadomił o tym pracowników rzeszowskiego schroniska „Kundelek”, którzy zaopiekowali się zwierzętami. Gdy nikt nie zgłosił się po ich odbiór, schronisko zawiadomiło policjantów.

303-219381
Foto (3): KMP Rzeszów

Sprawa zaczęła się jeszcze w ubiegłym roku. W listopadzie przypadkowy świadek znalazł w lesie w okolicy Przewrotnego dwa psy. Sprawiały wrażenie zagubionych i czekających na kogoś. O sytuacji zawiadomił schronisko „Kundelek”. Pracownicy schroniska przyjechali na miejsce, złapali zwierzęta i zapewnili im opiekę.

Ustalili, że są to rasowe charty, 4-miesięczny szczeniak i 6-letnia suczka, najprawdopodobniej jego matka. Psy były w dobrym stanie, chociaż wychłodzone i głodne. Na posiadanie tej rasy wymagane jest zezwolenie. Ponieważ, mimo podania informacji o ich znalezieniu, nikt nie zgłosił się po ich odbiór. Schronisko zawiadomiło policjantów z komisariatu w Głogowie Małopolskim.

Funkcjonariusze przyjęli zgłoszenie. Teraz prowadzą czynności zmierzające do ustalenie właściciela zwierząt oraz okoliczności ich przebywania w lesie.

Policjanci z Komisariatu w Głogowie Małopolskim proszą osoby, które rozpoznają psy o kontakt osobisty w siedzibie Komisariatu Policji w Głogowie Małopolskim przy ul. Wincentego Witosa 10a lub telefoniczny pod nr 47 821 3505 w godzinach od 7.30 do 15.30 albo z dyżurnym komendy miejskiej w Rzeszowie pod nr telefonu 47 821 3310 lub 112.

303-219379

303-219380

Źródło: KMP Rzeszów

10-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

policjanci-poszukuja-wlasciciela-psow-325-00r2kc