REKLAMA

Policjanci poszukują sprawców kradzieży na cmentarzach (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci poszukują sprawców kradzieży na cmentarzach w Stobiernej i Jasionce. Zawiadomieni o kradzieży funkcjonariusze ujawnili na cmentarzu w Stobiernej kilkadziesiąt nagrobków, z których skradziono metalowe elementy. Po sprawdzeniu okolicznych cmentarzy okazało się, że kilka kolejnych grobów zostało okradzionych na cmentarzu w Jasionce.

Policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu w sobotę około godz. 11 przez osobę odwiedzającą cmentarz. Na miejsce skierowane zostały policyjne patrole. Okazało się, że na cmentarzu w Stobiernej nieznani sprawcy okradli kilkadziesiąt nagrobków. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technicy kryminalistyki i funkcjonariusze dochodzeniowi przystąpili do oględzin cmentarza. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do kradzieży mogło dojść pomiędzy 9 a 11 stycznia br. Nieznani sprawcy wyrywali i kradli z nagrobków krzyże, figurki i ozdoby z metali kolorowych.

Na cmentarzu w Stobiernej okradli 70 nagrobków. Funkcjonariusze sprawdzili również okoliczne cmentarze. W Jasionce ujawnili 7 kolejnych kradzieży. W wyniku kradzieży wiele nagrobków zostało uszkodzonych. W chwili obecnej trwają policyjne czynności zmierzające do ustalenia i wykrycia sprawców kradzieży. Policjanci szacują również spowodowane kradzieżą straty.

źródło: KMP Rzeszów

13-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

policjanci-poszukuja-sprawcow-kradziezy-na-cmentarzach-zdjecia