REKLAMA

Policjanci pomogli uratować 5-letniego chłopca

Mały chłopiec, który jechał z rodzicami na wakacje, przestał nagle oddychać i stracił przytomność. Przerażeni rodzice zatrzymali się na poboczu autostrady. Tą sytuację zauważyli policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze od razu przystąpili do działania. Jeden z policjantów przywrócił oddech dziecku, drugi podał dokładną lokalizację ratownikom medycznym.

Kilka dni temu, uwagę policjantów ruchu drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, asp. Michała Wcisło i st. post. Pawła Bibinina, którzy pełnili służbę na autostradzie A4, zwróciło stojące na poboczu suzuki. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić co się dzieje. Kiedy dojechali do pojazdu, zauważyli jak z suzuki wybiega kierowca, wyciąga z tylnego siedzenia dziecko i kładzie je na poboczu autostrady. Z samochodu wybiegła także kobieta wołająca o pomoc.

Okazało się, że rodzina jechała na wakacje i w pewnym momencie, ich 5-letni syn przestał oddychać i stracił przytomność. Rodzice wezwali pomoc, jednak nie byli w stanie podać dokładnej lokalizacji. Nie było chwili do stracenia. Jeden z policjantów zaczął udzielać pomocy nieprzytomnemu chłopcu, w tym czasie kolega z patrolu ponownie nawiązał kontakt z dyspozytorem numeru alarmowego i dokładnie podał położenie dla jadącej już karetki. – informuje KWP

Funkcjonariusz, który ratował chłopca, ułożył go w pozycji bezpiecznej i udrożnił mu drogi oddechowe. Jego działania spowodowały, że 5-latek zaczął oddychać, a po kilku minutach odzyskał przytomność.

Do czasu dotarcia karetki pogotowia na miejsce, policjanci monitorowali stan chłopca. 5-latek trafił do szpitala.

Źródło: KWP

Autor: Amelia Krupik

02-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

policjanci-pomogli-uratowac-5-letniego-chlopca-4120